Žreb osemfinále Európskej ligy: Liverpool vyzve ManUtd

Prvé zápasy osemfinále EL sa odohrajú 10. marca, odvety o týždeň neskôr 17. marca 2016.
NYON 26. februára (WebNoviny.sk) – Hráči FC Liverpool v kádri aj s kapitánom slovenskej futbalovej reprezentácie Martinom Škrtelom si v osemfinále Európskej ligy (EL) 2015/2016 zmerajú sily v „anglickom“ súboji s Manchestrom United. Rozhodol o tom piatkový popoludňajší žreb vo švajčiarskom Nyone, sídle Európskej futbalovej únie (UEFA).

Slovensko medzi 16 tímami v európskom pohári číslo dva zastupuje už iba spomenutý 31-ročný handlovský rodák pochádzajúci z Ráztočna Škrtel. Prvé zápasy osemfinále EL sa odohrajú 10. marca, odvety o týždeň neskôr 17. marca 2016.

Piatkový výsledok žrebu ponúka aj ďalšie zaujímavé duely. V čisto španielskej konfrontácii na seba narazia Athletic Bilbao a FC Valencia, český vicemajster AC Sparta Praha bude hrať s talianskym protivníkom Laziom Rím, ďalší španielsky zástupca FC Villarreal (v šestnásťfinále vyradil SSC Neapol so Slovákom Marekom Hamšíkom, pozn.) nastúpi proti nemeckému Bayeru Leverkusen, interesantný môže byť aj nemecko-anglický dvojzápas Borussia Dortmund – Tottenham Hotspur.

Španielsko malo v piatkovom osudí najväčšie, až štvornásobné zastúpenie: obhajcovi trofeje hráčom FC Sevilla prisúdil nyonský žreb švajčiarskeho súpera FC Bazilej, na ktorého Štadióne sv. Jakuba sa uskutoční aj finálový duel tejto druhej najprestížnejšej európskej pohárovej klubovej súťaže. Zostávajúce dve osemfinálové dvojice EL tvoria Šachtar Doneck (Ukr.) – Anderlecht Brusel (Belg.) a Fenerbahce Istanbul (Tur.) – Sporting Braga (Portug.).

Do osemfinálového žrebu Európskej ligy neboli kluby nasadzované, neplatili ani žiadne obmedzenia. V aktuálnej edícii európskej klubovej súťaže číslo dva pokračujú ešte zástupcovia desiatich krajín: Španielska, Anglicka, Nemecka, Belgicka, Švajčiarska, Turecka, Talianska, Česka, Portugalska a Ukrajiny. Piatkový žreb vykonali riaditeľ klubových súťaží UEFA Michael Heselschwerdt a ambasádor finále Akexander Frei.

Štvrťfinále Európskej ligy je na programe 7. a 14. apríla (termín žrebu 18. marca), semifinále 28. apríla a 5. mája (žreb 15. apríla). Finálový duel bude v stredu 18. mája 2016 v spomenutom švajčiarskom Bazileji.

Osemfinálové dvojice v Európskej lige 2015/2016, ktoré vyžrebovali v piatok popoludní v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone:

Šachtar Doneck (Ukr.) – Anderlecht Brusel (Belg.)
FC Bazilej (Švaj.) – FC Sevilla (Šp.)
FC Villarreal (Šp.) – Bayer Leverkusen (Nem.)
Athletic Bilbao (Šp.) – FC Valencia (Šp.)
FC Liverpool (Angl.) – Manchester United (Angl.)
AC Sparta Praha (ČR) – Lazio Rím (Tal.)
Borussia Dortmund (Nem.) – Tottenham Hotspur (Angl.)
Fenerbahce Istanbul (Tur.) – Sporting Braga (Portug.)

Prvé zápasy sú na programe 10. marca, odvety 17. marca 2016.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. februára 2016