Zomrela kontrabasistka, ktorá hrala v jednom telese 71 rokov

Jane Littleová bola držiteľkou Guinnessovho rekordu ako hudobníčka profesionálne najdlhšie pôsobiaca v jedinom hudobnom telese.

Atlanta 16. mája (WebNoviny.sk) – Americká kontrabasistka Jane Littleová, zakladajúca členka Atlantského symfonického orchestra, ktorá bola držiteľkou Guinnessovho rekordu ako hudobníčka profesionálne najdlhšie pôsobiaca v jedinom hudobnom telese v celosvetovej relácii, skonala v nedeľu vo veku 87 rokov.

Kontrabasistka skolabovala popoludní počas koncertu priamo na scéne a napriek tomu, že sa ju podarilo reanimovať, po prevoze do nemocnice zomrela. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

S predchodcom dnešných Atlantských symfonikov, telesom Atlanta Youth Symphony Orchestra, koncertovala po prvý raz 4. februára 1945.

Zosnulú, ktorej úspešná dráha v hre na nástroj, ktorý je obvykle výsadou mužov, inšpirovala viaceré nasledovníčky, označili kolegovia v nekrológu okrem iného za „vášnivú, vtipnú a neuveriteľne talentovanú“ hudobníčku, s ktorou bola pre nich česť hrať v jednom orchestri.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. mája 2016