Zlá nálada sa skončila, vyhlásil Zeman vo vianočnom prejave

Miloš Zeman sa domnieva, že rok 2015 priniesol dobré i zlé správy. Česká republika sa podľa neho vďaka vláde vymanila zo zvieracej kazajky škrtiacich opatrení minulých pravicových vlád.PRAHA 26. decembra (WebNoviny.sk) – Český prezident Miloš Zeman vo svojom sobotňajšom vianočnom posolstve ocenil hospodársky rast ČR, zvýšenie platov a nízku mieru nezamestnanosti, za čo pochválil tiež českú vládu. Zároveň vyhlásil, že sa podľa neho skončila tzv. „zlá nálada“. Hlava štátu to uviedla v rámci príhovoru odvysielanom Českou televíziou (ČT) zo zámku v Lánoch.

Česká republika sa podľa Zemana vďaka vláde „vymanila zo zvieracej kazajky škrtiacich opatrení minulých pravicových vlád“. Dôkazom toho, že sa obyvateľom Česka darí lepšie je podľa neho to, že rastie priemerná mesačná mzda a klesá nezamestnanosť. Vďaka vyšším platom podľa neho zároveň rastie životná úroveň. Český prezident podporil rast minimálnej mzdy, postavil sa však proti zvyšovaniu sociálnych

Zeman sa domnieva, že rok 2015 priniesol dobré i zlé správy. „Som veľmi rád, že tých radostných správ je viac,“ uviedol a dodal, že ekonomika ČR rastie v štátoch Európskej únie hneď po Malte najrýchlejšie. „Skončila sa zlá nálada. Je dôvod, aby sme sa na seba občas usmiali..,“ konštatovala hlava štátu a dodala, že s úsmevom ide všetko lepšie.

Vianočný prejav prezidenta Zemana sledovalo vlani zhruba 800 000 ľudí a v roku 2013 prilákal k televíznym obrazovkám 1,2 milióna divákov, uviedol spravodajský server Novinky.cz. Upozornili, že novoročný príhovor Václava Havla v roku 2003 videlo takmer 1,8 milióna ľudí a posledný novoročný prejav Václava Klausa si pozrelo vyše 1,5 milióna divákov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. decembra 2015