Zeman označil Kotlebovu stranu za fašistickú

Kotlebovcov český prezident považuje za nástupcu Hlinkovej ľudovej strany. Praha 7. marca (WebNoviny.sk) – Český prezident Miloš Zeman označil v pondelok Kotlebovu Ľudovú stranu Naše Slovensko (ĽSNS) za fašistickú. Slovenské médiá podľa neho prispeli k rastu jej popularity. Povedal to pri návšteve Karlovarského kraja, píše spravodajský server iDNES.cz.

VÝSLEDKY PARLAMENTNÝCH VOLIEB

Obrazom: Parlamentné voľby 2016

TAKTO PREBIEHALI PARLAMENTNÉ VOĽBY

Zeman okomentoval výsledok sobotňajších parlamentných volieb na Slovensku počas stretnutia so zástupcami Karlovarského kraja. „Ja som zablahoželal Robovi Ficovi k volebnému víťazstvu, k tým 28,5 percentám. Bez toho, aby som zasahoval do slovenských vnútorných záležitostí, prekvapil ma nástup asi ôsmich percent strany, ktorú pokladám za fašistickú. Predpokladám, že pán Kotleba na mňa podá trestné oznámenie, čo bude jedno z mnohých trestných oznámení, ktorým čelím,“ uviedol Zeman.

PARLAMENTNÉ VOĽBY

Kotlebovcov Zeman, ako povedal, považuje za nástupcu Hlinkovej ľudovej strany. Dodal, že „u nás, vďaka bohu, žiadna neexistuje v takom rozsahu“. „Povedal som, že slovenské médiá svojou kampaňou proti Robertovi Ficovi prispeli k rastu tejto Kotlebovej fašistickej strany,“ doplnil podľa iDNES.cz Zeman, ktorý je známy výpadmi proti českému premiérovi Bohuslavovi Sobotkovi.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. marca 2016