Zdravotný stav exprezidenta Izraela sa po mŕtvici zlepšuje

Šimona Peresa, ktorý má 93 rokov, hospitalizovali v utorok pre nevoľnosť a rýchlo zistili, že utrpel mozgovú porážkuJERUZALEM 15. septembra (WebNoviny.sk) – Lekári starajúci sa o bývalého izraelského prezidenta Šimona Peresa vo štvrtok uviedli, že sa jeho zdravotný stav po silnej mozgovej príhode naďalej zlepšuje.

Zeev Feldman, ktorý šéfuje jednotke intenzívnej starostlivosti na neurochirurgii v Zdravotníckom centre Šeba neďaleko Tel Avivu, povedal, že Peresovo vedomie a vnímavosť sa zlepšili odkedy ho prebudili z umelého spánku. Napriek pokroku je však príliš skoro na to, aby sa mohlo predpovedať jeho zotavenie, informovala tlačová agentúra AP.

Odporúčame:

USA poskytnú Izraelu vojenskú pomoc v rekordnej hodnote

Peresa, ktorý má 93 rokov, hospitalizovali v utorok pre nevoľnosť a rýchlo zistili, že utrpel mozgovú porážku. Peres je dlhodobou, rešpektovanou osobnosťou izraelskej politiky, jedným z najobdivovanejších symbolov krajiny a posledným živým spojivom so zakladateľmi štátu, pripomenula tlačová agentúra AP.

Počas 70 rokov trvajúcej kariéry zastával prakticky každú vysokú politickú funkciu, vrátane troch období na poste premiéra a dlhých období v kresle ministra zahraničných vecí, obrany a financií. Úrad izraelského prezidenta opustil v roku 2014 po ukončení sedemročného funkčného obdobia.

V roku 1994 získal Peres Nobelovu cenu mieru za svoj prínos k uzavretiu izraelsko-palestínskych mierových dohôd z roku 1992, keď vo vláde vtedajšieho premiéra Jicchaka Rabina zastával post ministra zahraničných vecí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. septembra 2016