Zamestnávatelia nesúhlasia s úvahami o karanténe v prípade neúčasti na plošnom testovaní

450715_tomas malatinsky 676x461.jpg

21.10.2020 (Webnoviny.sk) – Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR zásadne nesúhlasí s návrhom premiéra Igora Matoviča, aby ten, kto po plošnom testovaní nebude disponovať potvrdením o negatívnom teste, musel povinne ostať 10 dní v karanténe.

„Prípadný náhly masívny výpadok pracovných síl by mal v tomto prípade za následok odstavenie výrob s dramatickými ekonomickými i bezpečnostnými následkami,“ uviedol prvý viceprezident asociácie Roman Karlubík.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Zamestnávatelia zároveň upozorňujú, že už len samotné úvahy a vyhlásenia politikov na túto tému, ako aj tému lockdownu, majú negatívny dopad na ich obchodné vzťahy.

„Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR podporuje prípadné plošné testovanie obyvateľstva, za predpokladu, že sa na tomto kroku zhodujú aj odborníci, je však nevyhnutné, aby priebeh testovania bol dôkladne pripravený a neohrozil chod firiem,“ skonštatoval jej prezident Tomáš Malatinský.

Neriadené zastavenie prevádzky by podľa asociácie malo za následok potenciálne ohrozenie zdravia a životov, ako aj ekonomické škody v rádovo desiatkach miliónov eur a doslova zlikvidovanie firiem, čo je bez následnej kompenzácie zo strany štátu krajne neprijateľné.

Viac k témam: Celoplošné testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnávatelia nesúhlasia s úvahami o karanténe v prípade neúčasti na plošnom testovaní © SITA Všetky práva vyhradené.

21. októbra 2020