Zadržali militantov Islamského štátu, plánovali útoky

Turecko zažilo od vlaňajšieho júla šesť krvavých samovražedných bombových útokov – štyri z nich pripísalo militantom IS, dodala informáciu agentúra AP. Posledný útok na rušnej ulici v pešej zóne v Istanbule 19. marca zabil štyroch turistov.GAZIANTEP 23. apríla (WebNoviny.sk) – Raketové útoky na provinciu Kilis na juhu Turecka zabili troch ľudí. Informovala o tom v sobotu turecká tlačová agentúra Dogan, práve v čase, keď do susednej provincie Gaziantep pricestuje v priebehu dneška nemecká kancelárka Angela Merkelová.

Rakety boli vystrelené z územia v severnej Sýrii

Turecko pripísalo predchádzajúce raketové útoky bojovníkom z extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) v susednej Sýrii. Štyri rakety zasiahli mesto Kilis, neďaleko hranice so Sýriou, v piatok, spresnil úrad provinčného guvernéra. Rakety boli vystrelené z územia v severnej Sýrii, ovládaného silami Islamského štátu. IS vedie v spomínanej oblasti boje proti sýrskym povstalcom, vrátane frakcií podporovaných Tureckom.

Raketová paľba v pondelok 18. apríla zabila v Kilise najmenej päť Sýrčanov, pričom štyria z nich boli deti. Kilis je jedným z regiónov, kde našla útočisko väčšina utečencov pred sýrskou občianskou vojnou. Do rovnomenného mesta, ktoré malo pred vojnou 90 000 obyvateľov, prišlo približne 130 000 utečencov. Konflikt v Sýrii vypukol pred piatimi rokmi.

Turecko zažilo od vlaňajšieho júla šesť krvavých útokov

Štátna tlačová agentúra Anadolu informovala, že v provincii Konya v strednom Turecku bolo v piatok večer zatknutých šesť členov údajnej bunky Islamského štátu. Podľa guvernéra provincie Muammera Erola sú všetci zatknutí cudzí štátni

Podľa agentúrnej správy členovia bunky hľadali miesta pre prípadné samovražedné bombové útoky v rovnomennej metropole provincie a plánovali útočiť aj na tureckých vládnych predstaviteľov. K zatknutiu došlo deň po návšteve premiéra Davutogla v Konyi, jeho domovskej provincii.

Turecko zažilo od vlaňajšieho júla šesť krvavých samovražedných bombových útokov – štyri z nich pripísalo militantom IS, dodala informáciu agentúra AP. Posledný útok na rušnej ulici v pešej zóne v Istanbule 19. marca zabil štyroch turistov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. apríla 2016