Z titulu na Australian Open sa teší finálová debutantka, Keninová otočila zápas s Muguruzovou

1.2.2020 (Webnoviny.sk) – Prekvapujúcou víťazkou ženskej dvojhry na Australian Open v Melbourne sa stala Američanka Sofia Keninová, ktorá vo finále zdolala za 123 min Španielku Garbine Muguruzovú 4:6, 6:2, 6:2. Sobotňajší súboj o singlový titul na úvodnom grandslamovom turnaji roka priniesol trojsetovú bitku s obratom finálovej debutantky, ktorá premiérovo zdvihla nad hlavu víťaznú trofej nielen v Melbourne Parku, ale aj na úrovni turnajov tzv. veľkej štvorky.

V úvodnom sete brejkla Muguruzová svoju súperku už v treťom geme, ale v siedmej hre nevyužila štyri brejkbaly na 5:2 a vzápätí Keninová vyrovnala na 4:4. Španielka však hneď opäť vzala protivníčke podanie a potom už doviedla set do víťazného konca, keď využila druhý setbal.

V druhom dejstve od stavu 1:1 dominovala Američanka, ktorá ho zvládla v pomere 6:2 a vynútila si rozhodujúci tretiu časť. V nej bola Muguruzová blízko k tomu, aby naklonila vývoj vo svoj prospech. Za stavu 2:2 viedla 40:0, ale nezužitkovala ani jednu z troch možností na prelomenie súperkinho podania. Keninová v kľúčových chvíľach vystupňovala svoj výkon, víťaznými údermi otočila gem a následne získala aj brejk na 4:2, ktorý potvrdila na 5:2. Muguruzová záver nezvládla a svoje účinkovanie na turnaji ukončila dvojchybou.

Australian Open – Dvojhra žien – finále

sobota

Sofia Keninová (USA-14) – Garbine Muguruzová (Šp.) 4:6, 6:2, 6:2 za 123 minút

Viac k témam: Australian Open 2020, WTA Tour
Zdroj: Webnoviny.sk – Z titulu na Australian Open sa teší finálová debutantka, Keninová otočila zápas s Muguruzovou © SITA Všetky práva vyhradené.