Youtube senzácia Postmodern Jukebox vás vráti do éry Motownu

BRATISLAVA 21. decembra (WBN/PR) – Notoricky známu baladu o nájdení tej pravej lásky z repertoára speváčky Beyoncé ponúkol ako svoj posledný experiment so žánrami a historickými obdobiami spolok Postmodern Jukebox. Pod vedením skladateľa Scotta Bradleeho sa toto spevácko-hudobnícke teleso snaží dať mainstreamovým hitom taký šat, aby sadol naozaj každému. V apríli sa o tom môžete presvedčiť na vlastné uši a oči vďaka projektu Orange Music Live v Starej tržnici.

Mužská Beyoncé – povie si každý divák videa, v ktorom je vidieť speváka afro-amerického pôvodu, v bielom saku skackajúc si do rytmu skladby Halo spomínanej R&B divy. Nie je to však obyčajná cover verzia. Skladateľ a klavirista Scott Bradlee, otec projektu Postmodern Jukebox, totiž vzal aranžmány tohto hitu z roku 2009 a prerobil ich tak, aby poslucháča vrátili do éry Motownu, teda do 60. rokov v Amerike. Špecifikom tohto obdobia pomenovanom po vtedy dominantnom hudobnom vydavateľstve boli spevácke legendy ako Marvin Gaye, The Supremes, Diana Ross alebo sám Kráľ popu Michael Jackson.

Talentovaný černoch sa volá LaVance Colley a nie je jediný, koho Bradlee predstavuje širšiemu publiku práve pomocou svojho ansámblu. Na svojej Facebookovej stránke do výšin naposledy vyzdvihol aj Kate Davis. Speváčka si svojim remake-om All About That Bass pôvodne z repertoáru Meghan Trainor vyspievala nielen 14 miliónov vzhliadnutí, ale aj nahrávaciu zlmluvu a vlastné solo turné. Momentálne pracuje na svojom debutovom albume, a za to ďakuje hlavne Scottovi Bradleemu.

Za samostatnú zmienku stojí aj pocta Frankovi Sinatrovi k jeho nedožitým stým narodeninám. Velikána jazzových štandardov si uctil spevák Rayvon Owen vlastnou swingovou interpretáciou R&B klasiky Ignition od R. Kellyho.

Otec hudobného časostroja sa k jazzu dostal vo veku 12 rokov pri počúvani Georgea Gershwina, neskôr sa stal uznávaným hudobníkom newyorskej klubovej scény a vrcholom jeho dovtedajšej kariéry sa stalo režírovanie interaktívnej hry na Broadway Sleep No More. Svojimi inovátorskými schopnosťami pri vytváraní zmesi aktuálnych hitov a hudobných žánrov dekád z minulosti sa preslávil, až keď hľadal kreatívnu inšpiráciu počas vystupovania v reštaurácii. To sa pretavilo do prvého štúdiovej nahrávky Mashups by Candlelight. Preslávil sa však až v roku 2012 albumom A Motown Tribute to Nickelback, čo je svojim spôsobom konvertovanie rockovej hudby populárnej formácie do R&B Motownu. Počas nasledujúcich troch rokov si na mušku zobral umelcov ako Miley Cyrus, Aqua, Wham, R.E.M., ale aj znelku zo seriálu Game of Thrones

Tridsaťštyriročný multiinštrumentalista sa v rámci svojho európskeho turné chystá spolu s Postmodern Jukebox aj na Slovensko. Prostredníctvom série koncertov projektu Orange Music Live v Starej tržnici sa slovenskému publiku predstaví 21. apríla 2016. Tešiť sa nemusia len nadšenci zaujímavých hudobných aranžmánov notoricky známych skladieb z rozhlasového éteru, ale aj milovníci žánrov jazz, ragtime či swing. Ešte väčšiu radosť si môžu užiť používatelia aplikácie Orange Výhody, v ktorej pre tento koncert nájdu poukážku v hodnote 5 eur na nákup vstupenky cez predajnú sieť Ticketportal. Neustále sa meniaca zostava sľubuje naozajstnú zábavu a neopakovateľné hudobné momenty, na ktorých nesmiete chýbať. Držte si klobúky, v apríli cestujeme v čase!

Viac info: www.facebook.com/csbratislava
FB event: https://www.facebook.com/events/1092964230733851/
Vstupenky: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=21594

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. decembra 2015