Winnipeg rozhodol o triumfe nad Torontom až v tretej tretine, Matthews si nevylepšil bilanciu (video)

15.5.2021 (Webnoviny.sk) – V jedinom piatkovom zápase základnej časti kanadsko-americkej hokejovej NHL bez slovenskej účasti zvíťazili hráči Winnipegu Jets nad Torontom Maple Leafs 4:2. Pre oboch súperov to bolo posledný v dlhodobej súťaži a čakajú ich súboje vo vyraďovacej časti, ktorá sa v zámorí začne už v noci zo soboty na nedeľu sériou medzi Washingtonom a Bostonom.

V NHL napriek tomu ešte dohrávajú aj základnú časť, na Vancouver ešte čaká jedno stretnutie proti Edmontonu a tri proti Calgary. Na Winnipeg čakajú vo vyraďovačke súboje proti Edmontonu, Toronto začne play-off sériou proti Montrealu. Maple Leafs čelili Canadiens v play-off už pätnásťkrát, no teraz ich čaká prvá vzájomná séria od roku 1979.

V piatok si najlepší strelec súťaže Auston Matthews z Toronta nevylepšil bilanciu, v základnej časti teda zaznamenal 41 presných zásahov. Winnipeg o svojom piatkovom triumfe rozhodol až v tretej tretine gólmi Kyla Connora a Jansena Harkinsa. Veľmi dobrým výkonom sa prezentoval brankár Jets Connor Hellebuyck, ktorý predviedol 34 úspešných zákrokov.

Za Jets piatkový duel nedohrali útočníci Paul Stastny a Pierre-Luc Dubois, podľa kouča Paula Maurica utrpeli menšie zranenia a nehrali z preventívnych dôvodov. „Teraz nás čaká zápasová zábava,“ vyhlásil Maurice pred play-off na webe NHL.com.

Viac k témam: hokej, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Winnipeg rozhodol o triumfe nad Torontom až v tretej tretine, Matthews si nevylepšil bilanciu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.