Webové stránky ČSSD napadli hakeri

Útočník alebo skupina útočníkov sa pokúsila preniknúť do editovania webu ČSSD a následne ho preťažiť. Praha 26. apríla (WebNoviny.sk) – Internetové stránky Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD) premiéra Bohuslava Sobotku napadli v utorok dopoludnia hakeri. Strana uviedla, že svoj web z bezpečnostných dôvodov dočasne vypla. Po jeho opätovnom sprístupnení však útoky pokračovali, informoval server Novinky.cz.

„Webové stránky ČSSD čelia hakerským útokom. Bezpečnosť webu je zaistená, útočníci sa nedostali k nášmu obsahu,“ oznámila ČSSD na Twitteri.

Novinky.cz citovali hovorcu strany Michala Kačírka, ktorý povedal, že „útočník alebo skupina útočníkov sa pokúsila preniknúť do editovania webu ČSSD a následne ho preťažiť“. „Webové stránky ČSSD sú voči podobným útokom zaistené. Bezpečnosť webu nebola nijakým spôsobom ohrozená,“ povedal Kačírek.

V januári hakeri prenikli do súkromnej e-mailovej schránky premiéra Bohuslava Sobotku. Následne niektoré správy z nej zverejnil neonacistický portál white-media.info.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. apríla 2016