Vzťahy USA a Ruska sú podľa Trumpa na rekordne nízkej úrovni a uviedol dôvod

WASHINGTON 12. apríla (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump v stredu povedal, že vzťahy USA a Ruska sú na „rekordne nízkej úrovni“ v dôsledku moskovskej podpory pre sýrsky režim.

Spojené štáty podľa neho „s Ruskom vôbec nevychádzajú“ a vzťahy medzi oboma globálnymi mocnosťami sú na rekordne nízkej úrovni. Na tlačovej konferencii v Bielom dome americký prezident vyjadril nádej, že môže zlepšiť vzťahy s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, ale „uvidíme, čo sa stane“.

Odporúčame:
Putin: Americko-ruské vzťahy sa od nástupu Trumpa zhoršili

Hovoril na spoločnej tlačovej konferencii v Bielom dome s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom krátko po stretnutí amerického ministra zahraničných vecí Rexa Tillersona s Putinom v Moskve. Tillerson povedal reportérom, že vzťahy oboch krajín sú momentálne „na nízkom bode“ a sú poznačené vážnou nedôverou.

Odporúčame:
Briti odhalili totožnosť pilota, ktorý mal zhodiť sarin na civilistov v meste Chán Šajchún

Podľa Trumpa zostáva nejasné, či Rusko vedelo o plánoch Sýrie uskutočniť minulý týždeň chemický útok na civilistov. Vyhlásil, že „je istotne možné, ale nepravdepodobné, že by o útoku vedeli… Rád by som si myslel, že o tom nevedeli, ale istotne mohli vedieť, boli tam,“ dodal.

Upozorňoval na skutočnosť, že Rusi využívajú sýrsku leteckú základňu, z ktorej bol minulý týždeň vedený chemický útok s desiatkami civilných obetí. Trump súčasne povedal, že „nemá absolútne žiadne pochybnosti“ o tom, že USA urobili správnu vec, keď reagovali na tento útok náletom na sýrsku leteckú základňu.

Viac k témam: Donald Trump, Rusko, Sýria, USA, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Vzťahy USA a Ruska sú podľa Trumpa na rekordne nízkej úrovni a uviedol dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.

13. apríla 2017