Vyžrebovali šestnásťfinálové dvojice Európskej ligy

Pred žrebom šestnásťfinále Euróspej ligy tradične platilo, že sa spolu nemôžu stretnúť tímy z rovnakej základnej skupiny ani krajiny.NYON 12. decembra (WebNoviny.sk) – Anglický klub Manchester United nastúpi v jarnom šestnásťfinále futbalovej Európskej ligy 2016/2017 proti francúzskemu AS Saint-Étienne. Pondelkový popoludňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone rozhodol aj o tom, že iný anglický zástupca Tottenham Hotspur bude čeliť belgickému KAA Gent a AS Rím si zmeria sily s FC Villarreal.

Vlaňajší šampión, španielsky klub FC Sevilla, sa predstaví v jarnom osemfinále Ligy majstrov 2016/2017 a neobháji prvenstvo v kontinentálnom pohári číslo dva, v ktorom triumfoval počas ostatných troch sezón. Prvé zápasy šestnásťfinále odohrajú 16. februára, odvety 23. 2. 2017.

Odporúčame:

V osemfinále LM aj súboje Real – Neapol a PSG – Barcelona

Päť Slovákov v kádroch šestnásťfinalistov

V kádroch účastníkov šestnásťfinále EL 2016/2017 aktuálne figuruje päť Slovákov, počas zimného prestupového obdobia môže, samozrejme, dôjsť k zmenám.

Fenerbahce Istanbul s dvojicou Martin Škrtel, Miroslav Stoch bude hrať proti ruskému zástupcovi FK Krasnodar. Róbert Mak by v drese Zenitu Petrohrad nemal chýbať v súbojoch proti Anderlechtu Brusel. Sprievodnou pikantériou je skutočnosť, že práve Anderlecht sa výrazne zaujímal o letné angažovanie Maka z PAOK Solún, napokon na prestupovom trhu uspel Zenit.

Dvaja slovenskí reprezentanti sa aj so svojimi tímami dostali do EL z tohtosezónnej Ligy majstrov. Ján Greguš z FC Kodaň bude čeliť bulharskému Ludogorcu Razgrad a László Bénes z Borussie Mönchengladbach sa môže tešiť na konfrontácie svojho klubu s ACF Fiorentina.

Zloženie košov pred žrebom:

1. kôš – víťazi základných skupín Európskej ligy (nasadení): Fenerbahce Istanbul (Tur.), APOEL Nikózia (Cyp.), AS Saint-Étienne (Fr.), Zenit Petrohrad (Rus.), AS Rím (Tal.), KRC Genk (Belg.), Ajax Amsterdam (Hol.), Šachtar Doneck (Ukr.), Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.), ACF Fiorentina (Tal.), Sparta Praha (ČR), Osmanlispor (Tur.)

1. kôš – štyri tímy s najlepšou bilanciou z tretích miest v základných skupinách Ligy majstrov (nasadení): Besiktas Istanbul (Tur.), Tottenham Hotspur (Angl.), FC Kodaň (Dán.), Olympique Lyon (Fr.)

2. kôš – tímy z druhých miest v základných skupinách Európskej ligy (nenasadení): Manchester United (Angl.), Olympiakos Pireus (Gréc.), Anderlecht Brusel (Belg.), AZ Alkmaar (Hol.), Astra Giurgiu (Rum.), Athletic Bilbao (Šp.), Celta Vigo (Šp.), KAA Gent (Belg.), FK Krasnodar (Rus.), PAOK Solún (Gréc.), Hapoel Beer Ševa (Izr.), FC Villarreal (Šp.)

2. kôš – zostávajúce štyri tímy z tretích miest v základných skupinách Ligy majstrov (nenasadení): Ludogorec Razgrad (Bul.), Borussia Mönchengladbach (Nem.), FK Rostov (Rus.), Legia Varšava (Poľ.)

Finále sa hrá v Štokholme

Pred žrebom šestnásťfinále EL tradične platilo, že sa spolu nemôžu stretnúť tímy z rovnakej základnej skupiny ani krajiny.

Víťazi skupín EL figurovali spoločne s kvartetom tímov s najlepšou bilanciou z tretích miest v základných skupinách tohtosezónnej Ligy majstrov medzi nasadenými mužstvami a výhodu domáceho prostredia budú mať zhodne v šestnásťfinálovej odvete.

Osemfinále Európskej ligy vyžrebujú 24. februára a štvrťfinále 17. marca 2017. Od osemfinále už neplatia žiadne obmedzenia podľa nasadenia, rovnakej krajiny či predchádzajúceho spoločného účinkovania v jednej skupine. Finále sa uskutoční v stredu 24. mája 2017 vo Friends Arene vo švédskom Štokholme.

Šestnásťfinálové dvojice futbalovej Európskej ligy 2016/2017:

Athletic Bilbao (Šp.) – APOEL Nikózia (Cyp.)
Legia Varšava (Poľ.) – Ajax Amsterdam (Hol.)
Anderlecht Brusel (Belg.) – Zenit Petrohrad (Rus.)
Astra Giurgiu (Rum.) – KRC Genk (Belg.)
Manchester United (Angl.) – AS Saint-Étienne (Fr.)
FC Villarreal (Šp.) – AS Rím (Tal.)
Ludogorec Razgrad (Bul.) – FC Kodaň (Dán.)
Celta Vigo (Šp.) – Šachtar Doneck (Ukr.)
Olympiakos Pireus (Gréc.) – Osmanlispor (Tur.)
KAA Gent (Belg.) – Tottenham Hotspur (Angl.)
FK Rostov (Rus.) – Sparta Praha (ČR)
FK Krasnodar (Rus.) – Fenerbahce Istanbul (Tur.)
Borussia Mönchengladbach (Nem.) – ACF Fiorentina (Tal.)
AZ Alkmaar (Hol.) – Olympique Lyon (Fr.)
Hapoel Beer Ševa (Izr.) – Besiktas Istanbul (Tur.)
PAOK Solún (Gréc.) – Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. decembra 2016