Výbuch paliva na čerpacej stanici si vyžiadal vyše 100 mŕtvy

K vznieteniu cisterny došlo vo chvíli, keď vozidlo dokončilo vypúšťanie paliva na čerpacej stanici a pohlo sa bez dodržania predpísaného času na ochladenie prečerpávacieho zariadenia.

Abuja 25. decembra (WebNoviny.sk) – Vyše 100 ľudí zahynulo vo štvrtok pri výbuchu cisternového vozidla prevážajúceho skvapalnený plyn v Nigérii. Incident sa stal v meste Nnewi na juhovýchode krajiny, kde žije prevažne kresťanská komunita.

Podľa svedkov, ktorých dnes citovala agentúra AP, k vznieteniu cisterny došlo vo chvíli, keď vozidlo dokončilo vypúšťanie paliva na čerpacej stanici a pohlo sa bez dodržania predpísaného času na ochladenie prečerpávacieho zariadenia.
Medzi obeťami sú ľudia, ktorí stáli v radoch na doplnenie si svojich kuchynských tlakových fliaš tesne pred Štedrým večerom.

Oheň zúril niekoľko hodín. Obete boli spálené na nepoznanie, zranených previezli do miestnej nemocnice.
Plamene zničili aj neďaleký sklad, niekoľko budov a automobilov. Mnoho obetí zostalo uviaznutých v blízkej továrni spoločnosti Inter Corp Oil Limited, ktorej patrí aj inkriminovaná čerpacia stanica. Prípad vyšetrujú príslušné úrady.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. decembra 2015