Vorobjov, ktorý pred vraždou lustroval novinára Kuciaka, v NAKA skončil

403767_img_2019_copy 1 676x451.jpg

BRATISLAVA 28. februára (WebNoviny.sk) – Pavol Vorobjov končí na pozícii šéfa finančnej spravodajskej jednotky Národnej kriminálnej agentúry. Pre portál Aktuality.sk to potvrdil hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Pavol Vorobjov sa vlani údajne priznal, že pred vraždou na pokyn nadriadeného lustroval v policajných databázach novinára Jána Kuciaka.

Vorobjov od marca nastupuje na iné miesto v polícii. „Po dohode s prezidentom Policajného zboru požiadal Pavol Vorobjov o preloženie na inú policajnú zložku k 1. marcu 2019,“ uviedol hovorca pre portál.

Podľa medializovaných informácií dal údajne pokyn na lustrovanie novinára Vorobjovovi niekdajší šéf policajného zboru Tibor Gašpar. Ten obvinenia o takomto pokyne odmietol a tiež uviedol, že sa bude brániť súdnou cestou. Pre kauzu údajnej lustrácie novinára však Gašpar skončil ako poradca súčasnej ministerky vnútra Denisy Sakovej (Smer-SD).

Viac k témam: NAKA Národná kriminálna agentúra, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Vorobjov, ktorý pred vraždou lustroval novinára Kuciaka, v NAKA skončil © SITA Všetky práva vyhradené.

28. februára 2019