Voľný pohyb ľudí medzi Britániou a EÚ sa má skončiť v roku 2021, imigrantov vyberú podľa zručností

426782_alzbeta 676x507.jpg

14.10.2019 (Webnoviny.sk) – Voľný pohyb ľudí medzi Veľkou Britániou a Európskou úniou chce britská vláda ukončiť v roku 2021 v rámci reforiem imigračnej politiky po brexite. Oznámila to v pondelok britská kráľovná v prejave, v ktorom predstavila program novej vlády premiéra Borisa Johnsona.

Na základe nového imigračného zákona občania Európskej únie, ktorí prídu do Británie po januári 2021, už nebudú mať automatické právo usadiť sa v krajine a bude sa k ním pristupovať rovnako ako k občanom štátov mimo EÚ.

Podľa britskej vlády nový systém bude imigrantov vyberať na základe ich zručností a ich potenciálneho prínosu pre Veľkú Britániu.

Návrh nového imigračného zákona ráta s tým, že 3,4 mil. občanov EÚ, ktorí žijú v Británii v súčasnosti, budú môcť v krajine zostať. Predstavený plán počíta s tým, že Británia z EÚ odíde s dohodou o usporiadaní vzťahov, čo však stále nie je isté.

Viac k témam: Brexit, imigranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Voľný pohyb ľudí medzi Britániou a EÚ sa má skončiť v roku 2021, imigrantov vyberú podľa zručností © SITA Všetky práva vyhradené.

14. októbra 2019