Vo veku 91 rokov zomrel známy taliansky exorcista

Gabriele Amorth zomrel po niekoľko týždňov trvajúcej hospitalizácii na pľúcnom oddelení rímskej nemocnice sv. Lucie.

RÍM 18. septembra (WebNoviny.sk) – Vo veku 91 rokov zomrel v piatok po dlhej chorobe najznámejší taliansky exorcista a člen Spoločnosti svätého Pavla Gabriele Amorth. Informovala o tom agentúra AP.

Amorth zomrel po niekoľko týždňov trvajúcej hospitalizácii na pľúcnom oddelení rímskej nemocnice sv. Lucie. Podľa agentúry AP mal dlhodobo problémy s dýchacím ústrojenstvom i krvným obehom.

Amorth začal v rímskej diecéze ako exorcista pôsobiť od roku 1986. Vydal aj viacero kníh, v ktorých sa venoval téme dobra a zla. Spolupracoval s mnohými katolíckymi médiami.

V rozhovore pre Vatikánsky rozhlas v roku 2006 uviedol, že „diabol sa na začiatku 21. storočia prejavuje veľmi silne. Nezabúdajme, že keď slabne viera, otvárajú sa dvere diabolskému vplyvu“. Upozornil tiež, že pribúda ľudí, ktorí sa venujú okultizmu, čím „sa tiež otvárajú diablovi“.

Vyhlásil, že zlý duch „môže ovládnuť nielen jednotlivcov, ale aj skupiny ľudí a celé národy“. „Keď pomyslíme na to, čo spáchali takí Stalin alebo Hitler, je zrejmé, že boli podriadení diablovi. Je to zjavné z ich skutkov, správania a hrozných činov, ktorých sa dopustili alebo ich nariadili. Preto je nutné chrániť pred diablom aj spoločnosť“.

Exorcizmu sa v katolíckej cirkvi začalo venovať viac pozornosti počas pontifikátu pápeža Jána Pavla II., ktorý sa opakovane snažil presvedčiť skupiny skeptikov, že diabol je vo svete veľmi aktívny. Počas svojho pontifikátu vydal pokyny, ako vyháňať diabla.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. septembra 2016