Vo veku 70 rokov zomrel profesor Tadeusz Zasepa

Tadeusz Zasepa sa vo svojej akademickej činnosti venoval teórii masmediálnej komunikácie, učil na katedre žurnalistiky.BRATISLAVA 18. septembra (WebNoviny.sk) – Zomrel profesor a bývalý rektor na Katolíckej univerzite v Ružomberku Tadeusz Zasepa. Univerzita o tom informuje na svojom facebookovom profile. Rodený Poliak zomrel vo veku 70 rokov, narodil sa 23. apríla 1946. Rektorom bol v rokoch 2008 až 2014.

Zasepa sa vo svojej akademickej činnosti venoval teórii masmediálnej komunikácie, učil na katedre žurnalistiky. Ovládal niekoľko jazykov, napríklad anglický, francúzsky, španielsky, taliansky, nemecký, ruský, ukrajinský, lotyšský, slovenský, poľský, latinský, ale aj posunkovú reč.

Zasepa sa postu rektora vzdal sám, ale až potom, ako ho akademický senát dvakrát odvolal, pričom toto odvolanie vetoval univerzitný košický arcibiskup Bernard Bober. Zasepa počas svojej funkcie upozornil na finančné machinácie a chcel dôkladnú audítorskú kontrolu. Zasepu sa vtedy zastali študenti i absolventi univerzity.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. septembra 2016