Vo veku 64 rokov zomrel hudobník Rob Wasserman

Hudobník skonal na zatiaľ neznáme zdravotné problémy.

BRATISLAVA 30. júna (WebNoviny.sk) – Vo veku 64 rokov zomrel kontrabasista a skladateľ Rob Wasserman, ktorý svojho času spolupracoval s muzikantmi ako Lou Reed, Rickie Lee Jones, Elvis Costello, Neil Young či Bob Weir z kapely Grateful Dead.

Hudobník skonal na zatiaľ neznáme zdravotné problémy. O jeho úmrtí informoval prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter už spomínaný Weir, s ktorým v roku 1995 založil formáciu RatDog. Wasserman po sebe zanechal manželku Veronicu a dcéru Saru.

Rob Wasseman sa narodil v roku 1952. Pôvodne sa venoval hre na husle, ale keď mal 20 rokov zmenil svoje zameranie na kontrabas. Na začiatku kariéry s ním spolupracoval severoírsky hudobník a spevák Van Morrison, David Grisman či kapela Oingo Boingo. Neskôr nasledovala spolupráca so spomínanými Lou Reedom, Rickie Lee Jonesom, Elvis Costellom, Neil Youngom či Aaronom Nevillom, Jerrym Garciom a Laurie Anderson.

Ako sólista má na konte päť albumov. Na ďalších dvoch spolupracoval s už uvedeným Bobom Weirom a jeden vydal s formáciou RatDog. S organizáciou Woody Guthrie Foundation pracoval na nahrávke Note of Hope (2011). Počas svojho života získal jednu cenu Grammy.

Informácie pochádzajú z webstránky www.billboard.com.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. júna 2016