Vo Val Gardene suverénni Nóri a najmä Svindal

Aksel Lund Svindal vyhral štvrté preteky v sezóne 2015/2016.VAL GARDENA 18. decembra (WebNoviny.sk) – Suverénnym nórskym triumfom sa skončili piatkové preteky Svetového pohára alpských lyžiarov v disciplíne super G v talianskej Val Gardene. Zvíťazil líder rýchlostných disciplín v tejto sezóne Aksel Lund Svindal o 34 stotín sekundy pred Kjetilom Jansrudom a dominanciu lyžiarskych Vikingov podčiatkol tretím miestom Aleksander Aamodt Kilde (+0,44). Slovensko nemalo zastúpenie.

Podľa rakúskych štatistikov iba tretíkrát v histórii sa na stupne víťazov vo Svetovom pohári alpských lyžiarov dostali výlučne nórski reprezentanti. Vo veľkej forme jazdiaci Svindal vyhral v tejto sezóne už štvrté preteky, celkovo 29. v kariére a štrnáste v super G.

Odporúčame:

Gutová vo Val d´Isere o jednu stotinku porazila Vonnovú

Vo Svetovom pohári stiahol náskok vedúceho Rakúšana Marcela Hirschera na 23 bodov. Stredisko Val Gardena výrazne svedčí Nórom. Svindal tam triumfoval v super G po štvrtý raz, predtým aj v rokoch 2009, 2012 a 2013, vlani sa tešil z víťazstva na Saslongu Jansrud.

„Keď som videl Aleksov čas v cieli, vedel som, že len veľmi ťažké bude zdolať ho. Podarilo sa mi to a som spokojný. My Nóri sme v lete veľa spolu odtrénovali a sme veľmi dobre pripravení. Toto je výsledok,“ cituje skúseného, čoskoro 33-ročného Svindala server laola1.at.

Jeho o 10 rokov mladší reprezentačný kolega Kilde sa teší z prvého pódiového umiestnenia v pretekoch SP v kariére, dosiaľ bol najvyššie dvakrát siedmy. „Je to príjemné a zábavné zároveň, že môžem byť na stupňoch so svojimi dvoma reprezentačnými kolegami,“ povedal Kilde. V sobotu bude vo Val Gardene od 12.15 h zjazd a ďalšia nórska príležitosť na úspech.