Vlhová jedinou Slovenkou v obrovskom slalome v Jasnej, staviteľom druhého kola bude jej tréner

398598_petra vlhova 2 676x410.jpg

JASNÁ 1. marca (WebNoviny.sk) – Sedemdesiatdeväť pretekárok z 15 krajín figuruje v oficiálnej štartovnej listine sobotňajšieho obrovského slalomu žien v rámci víkendových pretekov Európskeho pohára v zjazdovom lyžovaní v Jasnej.

Je medzi nimi aj úradujúca majsterka sveta v tejto disciplíne Petra Vlhová, ktorá bude jedinou Slovenkou na štarte obrovského slalomu v Nízkych Tatrách.

Staviteľom druhého kola bude Magoni

Na trať prvého kola pôjde s číslom 21, dvadsiatku bude mať Rakúšanka Eva-Maria Bremová, ktorá pred tromi rokmi ovládla „obrák“ v rámci Svetového pohára v Jasnej a neskôr aj sezónne hodnotenie tejto disciplíny v SP.

Staviteľom druhého kola obrovského slalomu v Jasnej bude Vlhovej taliansky tréner Livio Magoni. Jedným z predjazdcov bude slovenský reprezentant Andreas Žampa.

Trénovala na súťažnom kopci

Pätnásť dní po svojom skvelom triumfe vo švédskom Aare sa 23-ročná Liptáčka predstaví v obrovskom slalome na kopci, ktorý je jedným z jej domovských. Podporovať by ju mala početná divácka kulisa.

„Už sa teším na chvíle strávené doma. Na Slovensku budem až do najbližšieho Svetového pohára v Špindlerovom Mlyne,“ uviedla Petra Vlhová na svojom facebookovom profile. Posledné dva dni strávila práve tréningom na súťažnom kopci v Špindlerovom Mlyne na severe Českej republiky.

Prvé kolo sobotňajšieho obrovského slalomu žien na trati Pretekárska 1 v Jasnej sa začne o 9.30 h, druhé kolo predsunuli na 12.00 h. Štartovať sa bude z výšky 1350 m, cieľ bude vo výške 1046 m. Vstup do diváckej zóny je bezplatný.

Viac k témam: zjazdové lyžovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová jedinou Slovenkou v obrovskom slalome v Jasnej, staviteľom druhého kola bude jej tréner © SITA Všetky práva vyhradené.

1. marca 2019