Vlhová cíti strašné rezervy, Sestriere hádže za hlavu

Petra Vlhová je po troch obrákoch a troch slalomoch súťažného ročníka SP 2016/2017 v celkovom poradí bojov o krištáľové glóbusy desiata a v slalomovom hodnotení štvrtá.SESTRIERE 12. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nemala najlepšiu náladu po súťažnom víkende v Sestriere. Dvadsiate druhé miesto v obrovskom slalome a siedma slalomová priečka sa jej málili, hoci nimi potvrdila svoje pozície v oboch disciplínach v štartovnej listine Svetového pohára.

Pred pár rokmi by ona aj celé slovenské lyžovanie oslavovali, ak by tu bola pretekárka jazdiaca v užšej slalomovej a širšej špičke obrovského slalomu. Po ôsmom mieste v obráku v Söldene či treťom mieste zo slalomu vo fínskom Levi z úvodu tejto sezóny však má 21-ročný Liptáčka oprávnene vysoké ambície.

Odporúčame:

Skvelá Veronika Velez-Zuzulová skončila druhá v Sestriere

Obrovský slalom v Sestriere ovládla Worleyová, Vlhová 22.

„Trochu to zamrzí, keď som bola po prvom kole štvrtá. V druhom kole som išla veľmi opatrne a takto sa jazdiť nedá. Na druhej strane, konečné siedme miesto je fajn. Stále som v topsedmičke Svetového pohára slalomárok a nič sa nedeje. Tento víkend hodím za hlavu, nevyšiel mi ani sobotňajší obrovský slalom, a sústredím sa na ďalšie preteky,“ uviedla Petra Vlhová pre agentúru SITA po nedeľňajšom slalome.

Vlhová je po troch obrákoch a troch slalomoch súťažného ročníka SP 2016/2017 v celkovom poradí bojov o krištáľové glóbusy desiata a v slalomovom hodnotení štvrtá. K tomu treba pridať ešte priebežnú 11. priečku v obrovskom slalome. Sama však cíti, že má na viac, čím sa stotožňuje so svojím talianskym trénerom Liviom Magonim. „Áno, my v tíme vieme, na čo mám. Práve to ma mrzí, že mám ešte strašné rezervy, neviem sa dať celá do pretekov. Prídu však ďalšie šance, sezóna je dlhá. Dúfam, že ešte predvediem moju dobrú jazdu a uvidíme, čo z toho bude,“ sebakriticky skonštatovala Vlhová.

Slovenská jednotka pre obrovský slalom a slalomová dvojka už pozná svoj kompletný lyžiarsky program až do Vianoc. Väčšinu času strávi tréningom v Taliansku. „V pondelok mám voľno a potom ešte prídu dva dni tréningu v Sestriere. Neskôr pôjdem do Milána, kde ma čaká aj kondičný tréning. Potom zasa naspäť do Sestriere na dva dni a odtiaľ do francúzskeho Courchevelu, kde bude 20. decembra obrovský slalom v rámci Svetového pohára. Potom prídu Vianoce a po nich očakávané preteky v Semmeringu so slalomom aj obrovským slalomom,“ načrtla svoj najbližší program Vlhová.

Práve v pondelok Medzinárodná lyžiarska federácia oznámila, že snehová kontrola v Courcheveli dopadla dobre a ženské predvianočné preteky v tomto dejisku by nemali byť ohrozené.

Petra Vlhová v sezóne Svetového pohára 2016/2017:

8. miesto – obrovský slalom v Söldene (Rak.)
13. miesto – obrovský slalom v Killingtone (USA)
22. miesto – obrovský slalom v Sestriere (Tal.)
3. miesto – slalom v Levi (Fín.)
5. miesto – slalom v Killingtone (USA)
7. miesto – slalom v Sestriere (Tal.)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. decembra 2016