Vladimír Weiss zmenil dres, už nie je hráčom Lekhwiye

Dvadsaťšesťročný reprezentačný krídelník Vladimír Weiss pokračuje v kariére v Katare.DAUHA 1. februára (WebNoviny.sk) – DAUHA 1. februára (SITA) – Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss už nie je hráčom Lekhwiya SC, ale zostal v katarskej najvyššej súťaži. Lekhwiyu vymenil za Al-Gharafa Sports Club.

Novému tímu sa upísal na štyri a pol roka. Weiss o tom informuje na svojej twitterovej prezentácii. „Dohoda spečatená. Al-Gharafa Club na najbližších štyri a pol roka. Som šťastný. Ďakujem svojmu agentovi Minovi Raiolovi a rodine za všetko,“ napísal Weiss na Twitteri.

Weiss pôsobil v drese úradujúceho katarského šampióna Lekhwiya SC dve sezóny, v tej aktuálnej strelil 9 gólov a pomohol tímu k víťazstvu v katarskom superpohári. Nedávno sa v súvislosti s rýchlonohým krídelníkom hovorilo o záujme Zenitu Petrohrad. Weiss v minulosti hájil farby gréckeho Olympiakosu Pireus a talianskej Pescary. V začiatkoch seniorskej kariéry ešte ako kmeňový hráč anglického Manchestru City hosťoval v Boltone Wanderers, Glasgowe Rangers a Espanyole Barcelona.

V súvislosti s novým pôsobiskom Vladimíra Weissa je zaujímavé aj to, že spolu s ním tam prestúpil aj maďarský reprezentant Krisztián Németh, ktorý predtým bol aj hráčom FC Liverpool, naposledy Kansasu City v MLS.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. februára 2016