Vittek už v tejto sezóne za Slovan pre zranenie nenastúpi

V ligovom stretnutí na Pasienkoch proti Trenčínu si skúsený útočník Robert Vittek podvrtol pravé koleno.BRATISLAVA 11. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant a hráč ŠK Slovan Bratislava Róbert Vittek nebude pre zranenie „belasým“ k dispozícii v zostávajúcich dvoch dueloch tejto sezóny najvyššej slovenskej súťaže – v 32. kole na pôde Michaloviec (hrá sa v piatok 13. 5.) a v derniére 20. mája na ihrisku NTC SFZ v Senci proti Podbrezovej.

Ako je známe, v nedeľňajšom stretnutí na Pasienkoch proti Trenčínu (0:4), po ktorom získali hráči AS majstrovský titul vo Fortuna lige, si 34-ročný skúsený útočník podvrtol pravé koleno a v 37. min musel pre bolesti nútene odstúpiť zo stretnutia.

„Robo v utorok absolvoval magnetickú rezonanciu a ďalšie odborné vyšetrenia v nemocnici, relevantný výstup nemáme. Čakáme, čo bude. Aj v súvislosti s tým, že národný tím sa onedlho predstaví na majstrovstvách Európy vo Francúzsku,“ uviedol v stredu podvečer pre agentúru SITA viceprezident ŠK Slovan Bratislava Petr Kašpar na margo s 23 gólmi historicky najlepšieho kanoniera slovenskej reprezentácie a doplnil: „Isté je, že Vittek už v lige nenastúpi v tejto sezóne, momentálne rehabilituje. Aj keby bol zdravotne v poriadku, niektorí naši hráči – reprezentanti dostanú voľno. Príležitosť ukázať sa na trávniku budú mať v závere tohto ligového ročníka aj ďalší futbalisti.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. mája 2016