Video+foto: Chára si pripísal asistenciu, ale štvrté finále NHL po zásahu pukom do tváre nedohral

ST. LOUIS 4. júna (WebNoviny.sk) – Kapitán „medveďov“ Zdeno Chára už druhýkrát počas finálovej série NHL nedohral zápas pre zranenie. Tentoraz ho zasiahol puk do tváre pri blokovaní strely súperovho útočníka Braydena Schenna v čase, keď z druhej tretiny stihli odohrať 3:07 min.

Chcel byť aspoň na striedačke

Zakrvavený Chára ihneď zamieril na striedačku a na ľad sa už nevrátil. V tretej tretine sa síce so špeciálnym krytom na tvár objavil medzi spoluhráčmi, ale do súbojov na ľade nezasiahol.

„Necítil sa dobre a bolo mu odporúčané, aby sa nevrátil na ľad. Chcel však byť na striedačke pre svojich spoluhráčov. Momentálne neviem povedať, či nastúpi v piatom zápase finálovej série,“ uviedol tréner Bostonu Bruce Cassidy, cituje ho oficiálny portál NHL.

Asistencia pri góle Charlieho Coyla

Štyridsaťdvaročný Chára stihol odohrať 8:23 min a pripísal si aj asistenciu pri góle Charlieho Coyla v 14. min, ktorým hostia vyrovnali priebežne na 1:1.

Celkovo Chára dvakrát vystrelil na bránku domácich a dve strely ich hráčov zablokoval. Skúsený obranca má v aktuálnom play-off na konte 5 bodov za 1 gól a 4 asistencie, celkovo v kariére zaokrúhlil počet asistencií vo vyraďovacej časti NHL na päťdesiat (17+50).

Hokejisti Bostonu v pondelok na ľade „bluesmanov“ nakoniec prehrali 2:4 a séria sa za stavu 2:2 sťahuje do TD Garden.

Viac k témam: Boston Bruins, NHL, play-off NHL, St. Louis Blues
Zdroj: Webnoviny.sk – Video+foto: Chára si pripísal asistenciu, ale štvrté finále NHL po zásahu pukom do tváre nedohral © SITA Všetky práva vyhradené.