DORTMUND 12. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti AS Monako majú namierené do semifinále Ligy majstrov 2016/2017. V úvodnom súboji štvrťfinále tejto najprestížnejšej európskej klubovej súťaže Monačania zvíťazili na trávniku Borussie Dortmund 3:2 (2:0).

Dva góly hostí strelil iba 18-ročný talent Kylian Mbappé, tretí nešťastne pridal domáci obranca Sven Bender hlavou do vlastnej siete. Hráči Dortmundu dvakrát v druhom polčase dotiahli na rozdiel jedného gólu, ale prehre nezabránili.

Odporúčame:

Zápas sa hral na Štadióne Signal-Iduna Park za zvýšených bezpečnostných opatrení, ale zároveň v atmosfére fanúšikovskej súdržnosti po utorkovom bombovom útoku na autobus Borussie Dortmund, ktorý sa skončil „iba“ zranením a operáciou ruky obrancu domácich Marca Bartru. Odveta v Monaku príde na rad v stredu 19. apríla.

Z utorka na stredu pre smutné okolnosti preložený zápas začali lepšie hostia. V 17. min síce Fabinho z pokutového kopu ani netrafil bránku, ale už o dve minúty neskôr Mbappé usmeril do siete domácich prihrávku Lemara. V 31. min Bender vyzvŕtal obranu hostí, našiel Kagawu a ten v dobrej pozícii v šestnástke tesne minul bránku hostí.

Odporúčame:
Kto mohol, ľahol si na zem. Opísal brankár Borussie Dortmund momenty hrôzy po výbuchu

O tri minúty neskôr sa stal Bender smutným hrdinom Dortmundu, keď po Raggiho centri v páde hlavičkoval do vlastnej siete – 0:2. Odhodlaní domáci v 57. min znížili na 1:2, keď Dembelé dokopol loptu do prázdnej bránky po nezištnej prihrávke šikovného Kagawu.

Po hrubej chybe obrany Borussie (nedorozumenie Piszczeka s Papastathopoulosom) sa v 79. min Mbappé dostal druhýkrát ku gólovému zakončeniu – 1:3. V 84. min Kagawa parádou v šestnástke znížil na 2:3, ale na vyrovnanie už domácim nezostal čas.

Liga majstrov 2016/2017

štvrťfinále- prvý zápas:

Borussia Dortmund (Nem.) – AS Monako (Fr.) 2:3 (0:2)
Góly: 57. Dembelé, 84. Kagawa – 19. a 79. Mbappé, 35. Bender (vlastný), ŽK: 16. Papastathopoulos, 40. Ginter – 46. Jemerson, 58. Lemar, 69. Dirar, 81. Fabinho, 87. Subašič, rozhodoval: Orsato (Tal.), 65 000 divákov

Zostavy:
Dortmund: Bürki – Ginter, Papastathopoulos, S. Bender (46. Sahin) – Piszczek, Kagawa, Weigl, Schmelzer (46. Pulišič) – Dembelé, Guerreiro – Aubameyang
Monako: Subašič – A. Touré, Glik, Jemerson, Raggi – Fabinho, Joao Moutinho – Bernardo Silva (66. Dirar), Lemar – R. Falcao (85. Germain), Mbappé

Viac k témam: AS Monako, Borussia Dortmund, futbal, Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Zápas po útoku Dortmundu nevyšiel, zvíťazili “kniežatá” z Monaka © SITA Všetky práva vyhradené.