WASHINGTON 25. apríla (WebNoviny.sk) – Právom ho prezývajú <em>“Mr. Game 7″,</em> čiže <em>“Pán siedmy zápas“.</em> Čaro kanadského hokejového veterána Justina Williamsa v rozhodujúcich siedmych dueloch play-off NHL stále trvá.
<h2>Hurricanes sa nevzdali ani za stavu 0:2</h2>
Skúsený 37-ročný útočník absolvoval v stredu už svoj deviaty takýto zápas v kariére a ôsmy raz schádzal z ľadu ako víťaz. A nielen to: Carolina vďaka jeho asistencii pri rozhodujúcom góle premohla obhajcu Stanleyho pohára Washington (4:3 po dvojnásobnom predĺžení) a ostrieľaný pravý krídelník dosiahol už svoj 15. bod v dueloch číslo sedem (7+8).

<em>“Dali sme dôležité góly a Petr Mrázek nás podržal veľkými zákrokmi, keď sme ich potrebovali. Veľmi dôležitý gól dal Jordan Staal na začiatku tretej tretiny. Nikdy sme sa nevzdali. Keď to bolo 0:2, povedali sme si, že to nenecháme zájsť tak ďaleko ako v minulých zápasoch, keď sme naďalej inkasovali. Preskupili sme sa a zostali v zápase,“</em> uviedol kapitán Hurricanes pre oficiálny ligový web.
<h2>Na Carolinu čakajú „ostrovania“</h2>
Carolina sa prehrýzla cez prvého súpera vo <em>“vyraďovačke“</em> prvý raz od roku 2009. V ďalšom kole na ňu čakajú newyorskí Islanders. <em>“V hre zostalo osem mužstiev a teraz je to už pre všetkých otvorené,“</em> doplnil Justin Williams, víťaz Stanleyho pohára s Carolinou 2006 aj v drese Los Angeles 2012 a 2014.

Svojím pätnástym kanadským bodom v rozhodujúcom siedmom zápase opäť zlepšil vlastný rekord NHL. V tejto nevšednej bilancii za ním nasledujú Doug Gilmour (13 bodov), Wayne Gretzky, Trevor Linden a Mark Messier (všetci po 12).

<div class=“isita-embed isita-embed-nhl“>

Viac k témam: NHL, play-off NHL, Stanleyho pohár, Washington Capitals
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Washington neobháji Stanleyho pohár, lebo „Pán siedmy zápas“ opäť nesklamal © SITA Všetky práva vyhradené.