WASHINGTON 25. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejisti Caroliny Hurricanes skompletizovali osmičku postupujúcich tímov do 2. kola play-off NHL. V rozhodujúcom siedmom súboji štvrťfinále Východnej konferencie uspela Carolina na ľade Washingtonu 4:3 po dvojnásobnom predĺžení a vyrovnanú sériu ovládla 4:3 na zápasy.

Rozhodnutie padlo v 92. min z hokejky Brocka McGinna, ktorý tečoval za chrbát Bradena Holtbyho strieľanú prihrávku Justina Williamsa. Capitals viedli v stretnutí číslo 7 po prvej tretine 2:0, neskôr aj 3:1, ale Hurricanes sa vydaril dokonalý obrat.
<h2>“Hurikáni“ sa postavia „ostrovanom“</h2>
„<em>Dali sme dôležité góly a Petr Mrázek nás podržal veľkými zákrokmi, keď sme ich potrebovali. Veľmi dôležitý gól dal Jordan Staal na začiatku tretej tretiny. Nikdy sme sa nevzdali. Keď to bolo 0:2, povedali sme si, že to nenecháme zájsť tak ďaleko ako v minulých zápasoch, keď sme naďalej inkasovali. Preskupili sme sa a zostali v zápase</em>,“ uviedol kapitán Hurricanes Justin Williams pre oficiálny ligový web.

„<em>Hurikáni</em>“ postúpili do 2. kola play-off prvýkrát od roku 2009 a ich súperom bude New York Islanders. Pre týchto dvoch súperov to bude vôbec prvá vzájomná séria vo vyraďovacej časti. „<em>Ostrovania</em>“ postúpili do 2. kola cez Pittsburgh Penguins jednoznačným výsledkom 4:0 na zápasy.

„<em>Sme dostatočne oddýchnutí a čerství. Ešte sme nezažili veľa zápasovej akcie. Veríme, že to teraz príde a nie je to žiaden problém. Tešíme sa a sme z toho nadšení</em>,“ povedal tréner Islanders Barry Trotz.
<h2>V prvých dvoch tretinách dominovali</h2>
Obhajca trofeje Washington Capitals je ďalším z favoritov, ktorí sa nedobrovoľne porúčali z bojov o Stanleyho pohár už po 1. kole vyraďovacej časti. „<em>Je to ťažké</em>,“ priznal kapitán Capitals Alexander Ovečkin. „<em>V prvých dvoch tretinách sme dominovali. Bola to však skvelá séria. Veľa tvrdosti a veľa zlomených sŕdc</em>,“ dodal ruský kanonier.

Z deviatich tímov, ktoré získali v základnej časti sezóny 2018/2019 minimálne 100 bodov, prenikli do 2. kola iba tri – Boston Bruins, New York Islanders a San Jose Sharks. Za bránami postupu zostali aj víťazi oboch konferencií Tampa Bay Lightning a Calgary Flames.
<h2><span style=“color: #ff0000;“>Play-off NHL 2018/2019 – štvrťfinále</span></h2>
<ul>
<li>7. zápas – streda:</li>
</ul>
<h3>VÝCHODNÁ KONFERENCIA</h3>
<span style=“color: #ff0000;“>Washington – Carolina 3:4 po dvojnásobnom predĺž. (2:0, 1:2, 0:1 – 0:0, 0:1)</span> <span style=“color: #ff0000;“>- konečný výsledok série 3:4</span>

<strong>Góly</strong>: 3. Burakovsky, 7. T. Wilson (Ovečkin, Orlov), 34. Kuznecov (Hagelin) – 30. Aho (Pesce, Slavin), 37. Teräväinen (Pesce, B. McGinn), 43. J. Staal (Slavin), 92. B. McGinn (J. Williams, Slavin)

Viac k témam: Carolina Huricanes, NHL, play-off NHL, Washington Capitals
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Washington končí v play-off NHL, obhajcu trofeje po dvojnásobnom predĺžení zdolala Carolina © SITA Všetky práva vyhradené.