Suverénnym 32-bodovým víťazstvom vstúpili do play-off NBA hráči San Antonia. Cleveland potiahlo trio LeBron James, Kevin Love a Kyrie Irving.CLEVELAND 18. apríla (WebNoviny.sk) – Všetky štyri nedeľňajšie prvé súboje 1. kola play-off v basketbalovej NBA sa skončili víťazstvami domácich tímov. Z favoritov sa najviac potrápil šampión Východnej konferencie Cleveland, ktorý zdolal Detroit 106:101 najmä zlepšením v záverečnej štvrtine.

LeBron James bol s 22 bodmi iba tretím najlepším strelcom domácich, bodovo ho prevýšili Kyrie Irving (31) aj Kevin Love (28). Toto trio nazbieralo dovedna 81 bodov, 24 doskokov a 10 asistencií. „Som rád aj za svojich spoluhráčov, aké výkony predviedli. Veľmi tvrdo pracovali a naplno sa odovzdali na palubovke,“ povedal James.

Suverénnym 32-bodovým víťazstvom vstúpili do play-off hráči San Antonia, ktorí nadelili súperom z Memphisu debakel 106:74. Ide o najvyššiu prehru Memphisu v play-off v histórii. V tretej štvrtine domáci dominovali 33:14, keď mali 68-percentnú úspešnosť streľby. „Ak proti tímu, ako je San Antonio, na jeho palubovke na chvíľu zaváhate v streľbe, z 5-bodového manka je zrazu 15-20-bodové. Presne toto sa nám stalo,“ povedal najlepší strelec Memphisu, 16-bodový Vince

Štvrťfinále play-off NBA – nedeľa – prvé zápasy
– hrá sa na štyri víťazstvá

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Cleveland – Detroit 106:101 (27:25, 26:33, 23:20, 30:23) – stav série 1:0
Najviac bodov: Irving 31 (5 trojok), Love 28 (13 doskokov, 4 trojky), L. James 22 (11 asistencií) – Caldwell-Pope 21 (4 trojky), Morris 20, R. Jackson 17

Miami – Charlotte 123:91 (41:22, 26:28, 30:24, 26:17) – stav série 1:0
Najviac bodov: Deng 31 (4 trojky), Whiteside 21 (11 doskokov), Wade 16 – Batum 24, K. Walker 19, A. Jefferson 13

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

San Antonio – Memphis 106:74 (22:13, 26:24, 33:14, 25:23) – stav série 1:0
Najviac bodov: K. Leonard 20, Aldridge 17, T. Parker a Mills po 15 – V. Carter 16, Stephenson 14, JaMychal Green 7

Los Angeles Clippers – Portland 115:95 (26:21, 24:21, 31:24, 29:34) – stav série 1:0
Najviac bodov: Paul 28 (11 asistencií), Griffin 19 (12 doskokov), D. Jordan 18 (12 doskokov) – Lillard 21, Henderson 16, Aminu 10 (12 doskokov)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.