Video: V Bulharsku havaroval vlak, výbuch cisterien zabíjal

Bezprostredné okolie miesta explózie bolo evakuované, avšak príčina nehody nebola zatiaľ objasnená.SOFIA 10. decembra (WebNoviny.sk) – Najmenej štyria ľudia v sobotu zahynuli a minimálne 23 ďalších osôb utrpelo zranenia, keď sa na severovýchode Bulharska vykoľajil nákladný vlak a vybuchli mu cisterny s kvapalným ropným plynom.

K havárii došlo zavčasu ráno o 05.40 h miestneho času v katastri obce Chitrino v Šumenskej oblasti, spresnil novinárom šéf oblastnej hasičskej správy Nikolaj Nikolov. Podľa jeho slov explózia zničila v dedine najmenej 20 budov. Nikolov uviedol, že bezprostredné okolie miesta explózie bolo evakuované, avšak príčina nehody nebola zatiaľ objasnená.

Na záberoch z dejiska nešťastia bolo vidno mnoho domov v plameňoch a sanitky vezúce zranených ľudí do nemocníc. Chitrino je dedina s približne 800 obyvateľmi.

Bulharská vláda oznámila, že do tragédiou postihnutej obce odcestoval premiér Bojko Borisov. Ministerský predseda vyzval obyvateľov, aby darovali krv s cieľom doplniť jej zásoby v okolitých nemocničných zariadeniach.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. decembra 2016