Video: Trumpovi prišlo na kotúľanie vajíčok do Bieleho domu menej ľudí než Obamovi

WASHINGTON 18. apríla (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump otvoril v pondelok v záhrade Bieleho domu tradičné veľkonočné kotúľanie vajíčok.

Podujatie prilákalo do Washingtonu vyše 21.000 ľudí. Deti súťažili, ktoré z nich rýchlejšie dokotúľa vajíčko po trávniku drevenou lyžicou do cieľa. Výročná akcia sa konala už po 139. raz, sprevádzal ju mierny dážď.

Americký prezident Trump v sprievode prvej dámy Melanie, syna Barrona a veľkonočného zajaca privítali návštevníkov a potom sledovali deti pri kotúľaní vajec, ktoré je tradíciou v Bielom dome každý Veľkonočný pondelok. Návštevníci podľa médií prekotúľali spolu 18.000 vajec.

Trump s rodinou sa na úvod prihovoril prítomným z balkóna Bieleho domu a vypočul si americkú hymnu. Britská stanica BBC si všimla, že po začatí americkej hymny musela prvá dáma svojmu manželovi nenápadne naznačiť, aby si položil svoju pravú roku na srdce.„A budeme silnejším, väčším a lepším národom než kedykoľvek predtým,“ povedal Trump. Svojej manželke sa prezident poďakoval za zorganizovanie tohto podujatia.

Agentúra AP pripomenula, že za čias Trumpovho predchodcu – Baracka Obamu – prišlo na kotúľanie vajec do Bieleho domu niekedy až 35.000 návštevníkov. Tradíciu založil v 70. rokoch 19. storočia vtedajší americký prezident Rutherford B Hayes.

Viac k témam: Donald Trump, USA, Veľká noc
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Trumpovi prišlo na kotúľanie vajíčok do Bieleho domu menej ľudí než Obamovi © SITA Všetky práva vyhradené.

18. apríla 2017