Video: Tisíce študentov v Hamburgu podporili boj proti globálnemu otepľovaniu

404577_nemecko 676x451.jpg

BERLÍN 1. marca (WebNoviny.sk) – V nemeckom Hamburgu sa v piatok stretli tisíce študentov, ktorí nešli do školy, ale rozhodli sa v uliciach mesta podporiť boj proti globálnemu otepľovaniu.

Protest vedie 16-ročná švédska aktivistka Greta Thunberg, ktorá v januári vystúpila na Svetovom ekonomickom fóre v Davose.

Chcem, aby ste panikárili. Chcem, aby ste cítili strach, ktorý ja cítim každý deň,“ vyhlásila vtedy pred obchodnými a vládnymi lídrami.

Nespokojnosť s používaním uhlia

V Hamburgu tiež poukázali na nespokojnosť s plánom nemeckej vlády zastaviť používanie uhlia do roku 2038, čo je podľa nich príliš neskoro.

Najvyšší zástupca oblasti vzdelávania v meste reagoval na protest s tým, že „nikomu sa nepodarí spraviť zo sveta lepšie miesto vďaka vynechaniu školskej dochádzky„.

Protesty môžu ukončiť politici

Thunberg povedala, že ukončenie protestov majú v rukách politici, ktorí môžu prijať prísnejšie pravidlá a zabrániť možnej katastrofickej zmene klímy.

Študenti budú pokračovať v protestoch, až kým niečo nespravia. Demonštrujeme, pretože sme si spravili našu domácu úlohu, ale oni nie,“ dodala.

Viac k témam: klimatické zmeny, protest, študenti
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Tisíce študentov v Hamburgu podporili boj proti globálnemu otepľovaniu © SITA Všetky práva vyhradené.

1. marca 2019