NEW YORK 10. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejista Tomáš Tatar gólom rozhodol o víťazstve Montrealu na ľade Chicaga 3:2 v nedeľňajšom zápase NHL. Do konca tretej tretiny zostávalo 1:17 min, keď obranca Canadiens Jeff Petry vystrelil od modrej čiary a Tatar šikovne tečoval puk za chrbát Coreyho Crawforda.

Bol to dvanásty gól a celkovo dvadsiaty štvrtý bod 28-krídelníka v tejto sezóne, v ktorej zatiaľ zasiahol do 30 stretnutí. V ostatných piatich zápasoch Tatar bodoval päťkrát (2+3). V nedeľu ho vyhlásili za prvú hviezdu. Počas takmer 14 minút na ľade si pripísal jeden plusový bod a bol aj trikrát na trestnej lavici.

Price s 37 zákrokmi a dvojgólový Kane

Dôležitým faktorom úspechu Canadiens bol aj brankár Carey Price, ktorý mal 37 zákrokov. „Bol absolútne úžasný. Najmä spôsob, akým zasahoval v súperových presilovkách, bol skvelý. Bolo tam aj naše oslabenie troch proti piatim, v početnej nevýhode sme hrali tuším aj 6 minút v kuse a zvládli sme to. Klobúk dolu najmä pred naším brankárom,“ povedal útočník Montrealu Andrew Shaw na webe NHL.

Chicagu nestačili ani dva góly v podaní Patricka Kanea, ktorý prerušil šesťzápasový gólový pôst. Montreal vyhral tretíkrát v sérii, Chicago utŕžilo siedmu prehru za sebou. „Je pekné znovu byť produktívny. Chvíľu to trvalo, ale už som cítil, že to príde. Mohol som streliť aj tretí gól, najmä v presilovke v tretej tretine, ale nestalo sa,“ podotkol Patrick Kane.

Krug v predĺžení rozhodol o triumfe Bostonu

V zápase Ottawa – Boston (1:2 pp) sa schyľovalo k slovenskej konfrontácii, ale tá napokon neprišla. Obranca Senators Christián Jaroš bol iba medzi zdravými náhradníkmi a v bránke Bruins dostal pred Jaroslavom Halákom prednosť Tuukka Rask. Hosťom rovnako stále chýba ich zranený kapitán Zdeno Chára.

O víťazstve „medveďov“ rozhodol na začiatku štvrtej minúty predĺženia obranca Torey Krug druhým gólom v sezóne. „Konečne skóroval. Bavili sme sa o tom spolu, aby nielen blokoval súperove strely, ale aj sám strieľal a ukončoval akcie aj v útoku,“ vydýchol si tréner Bostonu Bruce Cassidy.

Sumáre NHL

nedeľa

St. Louis – Vancouver 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Góly: 49. Kyrou (Bortuzzo, O´Reilly) – 3. Boeser (E. Pettersson), 13. E. Pettersson (Stecher), 13. Boeser (E. Pettersson, Hutton), 32. Horvat (Roussel, L. Eriksson), 34. Goldobin (E. Pettersson, Gudbranson), 49. Boeser (E. Pettersson, Pouliot)

Ottawa – Boston 1:2 po predĺž. (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 13, Mark Stione (White, Harpur) – 28. Marchand (Pastrňák, Krug), 64. Krug (Krejči, Marchand)

Winnipeg – Philadelphia 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)
Góly: 12. Connor, 15. Morrissey (Ehlers, Perrault), 28. Tanev (Morrissey, Scheifele), 35. Byfuglien (Laine, Scheifele), 36. Wheeler (Scheifele, Morrissey), 42, Little (Myers, Ehlers), 49. Myers (Laine) – 18. Voráček (Sanheim, Patrick)

Chicago – Montreal 2:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Góly: 20. P. Kane (Seabrook, DeBrincat), 33. P. Kane (Kahun, Gustafsson) – 7. Domi (Shaw, Reilly), 8. S. Weber (Agostino, Chaput), 59. TATAR (Petry, Kotkaniemi)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 13:56 min, 1 gól, 2 strely, 1 pluska, 6 trestných minút, vhadzovania 1/1

Anaheim – New Jersey 6:5 po sam. nájazdoch (3:3, 0:1, 2:1 – 0:0, 1:0)

Vegas – Dallas 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Edmonton – Calgary 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Viac k témam: NHL, tomáš tatar
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Tatar rozhodol o výhre Habs a bol prvou hviezdou zápasu, Blues a Flyers s debaklami © SITA Všetky práva vyhradené.