13.11.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenskí hokejisti Tomáš Tatar aj Zdeno Chára skórovali v utorkových zápasoch NHL. Tatarov gól v čase 59:19 min znamenal vyrovnanie stavu na 2:2 v zápase Montreal – Columbus. O víťazstve domácich neskôr v nájazdoch rozhodol Jonathan Drouin.

Tatarov 15. bod v sezóne

Tatar odohral 14:11 min a okrem gólu strelou bez prípravy od útočného kruhu si pripísal aj 3 strely a 1 bodyček. Šikovný krídelník načal štvrtú stovku bodov v NHL a zároveň v tejto sezóne v 18 zápasoch dosiahol 15 bodov. Je jediný zo Slovákov, ktorý ako-tak drží krok s najlepšími útočníkmi v zámorskej profilige.

„Nadviazali sme s Nickom Suzukim očný kontakt, bola to skvelá hra od neho. Ja som sa len snažil nájsť správne miesto, aby som bol čo najlepšie pripravený strieľať,“ uviedol Tomáš Tatar na webe NHL.

Tatar sa napriek gólu nedostal medzi tri hviezdy zápasu, tou prvou sa stal jeho spoluhráč z bránky Canadiens Carey Price s 33 zákrokmi. „Kedykoľvek dosiahneme víťazstvo po obrate v zápase a góle v poslednej minúte, je to veľký bonus. Súper výborne korčuľoval aj pokrýval puk, zaslúži si pochvalu. Blue Jackets odohrali výborný zápas,“ povedal Price.

Florida otočila zápas z 0:4

V TD Garden predviedli hráči Bostonu a Floridy divákom čudný zápas úplne rozdielnych tretín. Po prvej bezgólovej strelili domáci v druhej dvadsaťminútovke štyri góly a mali našliapnuté k víťazstvu. V tretej tretine však hostia odpovedali rovnako štyrmi zásahmi a pokračovalo sa do predĺženia aj nájazdov. V nich rozhodol o dvoch bodoch pre Floridu Mike Hoffman.

Zdeno Chára v závere druhej tretiny zvýšil náskok Bruins na 4:0, keď upratal za Sergeja Bobrovského odrazený puk z veľkého uhla. Jeho tímu to napokon stačilo iba na jeden bod. Boston prehral štvrtý zápas v sérii.

Chára dosiahol tretí gól a siedmy bod v sezóne, odohral 22:47 min, rozdal dva bodyčeky a dve súperove strely zablokoval. „Mali sme byť schopnejší a ukončiť to v riadnom hracom čase. V tretej tretine sme súperovi ponúkli veľa času a miesta. Vždy keď to urobíte, potom pykáte,“ skonštatoval 42-ročný kapitán Bostonu Chára.

Verili sme pred treťou tretinou, že môžeme streliť góly. Tušili sme, že ak sa rozbehneme, môžeme aj vyrovnať. Našťastie sa nám to podarilo,“ uviedol strelec víťazného gólu Floridy Mike Hoffman. „Tretia tretina z našej strany bola blamáž. Áno, oni ukázali charakter, ale my sme hrali zle a aj ja nesiem vinu,“ uviedol brankár Bostonu Tuukka Rask, ktorý dostal prednosť pred Jaroslavom Halákom.

NHL – výsledky

utorok

Montreal – Columbus 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 2:1 – 0:0, 1:0)
* Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:11 min, 1 gól, 3 strely, 1 „hit“

Boston – Florida 4:5 po sam. nájazdoch (0:0, 4:0, 0:4 – 0:0, 0:1)
* Zdeno Chára (Boston) odohral 22:47 min, 1 gól, 2 strely, 2 „hity“, 2 zablokované strely

Winnipeg – Colorado 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

St. Louis – Arizona 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

New York Rangers – Pittsburgh 3:2 po predĺžení (2:0, 0:2, 0:0 – 1:0)

Vancouver – Nashville 5:3 (0:0, 1:1, 4:2)

Anaheim – Detroit 3:4 po predĺžení (0:0, 3:2, 0:1 – 0:1)

Los Angeles – Minnesota 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

San Jose – Edmonton 6:3 (3:0, 2:1, 1:2)

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Tatar gólom poslal zápas do predĺženia. Skóroval aj Chára, ale Boston premárnil vedenie 4:0 © SITA Všetky práva vyhradené.