Tím z Floridy má dva postupové mečbaly do finále Východnej konferencie.NEW YORK 7. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Tampy Bay zvíťazili aj v druhom zápase na ľade New Yorku Islanders a v semifinálovej sérii Východnej konferencie NHL vedú nad svojím súperom už 3:1. K dispozícii teda majú dva postupové mečbaly. Lightning aj v tomto prípade vyhrali po predĺžení – 2:1 (predtým 5:4), o osude duelu rozhodol v druhej minúte predĺženia Jason Garrison, ktorý prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.

„Má riadnu delovku. Potrebujeme mu dávať puk do pozícií, odkiaľ môže strieľať. Táto bola doslova raketová,“ hovoril tréner hostí Jon Cooper. Podobne ako v utorkovom treťom zápase, aj v piatok ťahali hráči Tampy Bay väčšinu zápasu za kratší koniec a v závere začali dominovať. „Snažíte sa forčekovať, vytvárať tlak a strieľať z akejkoľvek pozície na ľade,“ povedal Garrison o stratégii v predĺžení. Piaty zápas série hranej na štyri víťazstvá je na programe v nedeľu v Tampe.

Semifinále play-off NHL – piatok (hrá na štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

New York Islanders – Tampa Bay 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1) – stav série 1:3
Góly: 5. Okposo (Kuľomin, Nielsen) – 48. Kučerov (T. Johnson), 62. Garrison (Šustr, Palát)