Video: Subban na nosidlách, Pacioretty si spomenul na Cháru

P. K. Subban odohral 273 zápasov bez prerušenia v drese Canadiens, čo je najdlhšia séria medzi aktívnymi hokejistami v tomto tíme.MONTREAL 11. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti Montrealu vo štvrtok v NHL zvíťazili nad súpermi z Buffala (3:2), ale ich radosť zatienilo zranenie obrancu P. K. Subbana. Líder defenzívy Canadiens sa 2:26 min pred koncom tretej tretiny zrazil s ruským spoluhráčom Alexejom Jemelinom a výsledkom bol nekontrolovaný pád na ľad a zranenie krku.

Odporúčame:

Video: Tatar nabil na víťazný gól, Daňo skóroval

Subban v bolestiach odhodil rukavice a ležiac na ľade strávil približne 8 minút, kým ho naložili na nosidlá a transportovali do nemocnice na vyšetrenie. Odtiaľ prišla pozitívna správa, že hokejista môže normálne hýbať končatinami.

Celá situácia vznikla nešťastnou náhodou, keď Jemelin, ktorý sa ponáhľal vybojovať puk pri mantineli, nechtiac v otočke narazil do Subbanovej hlavy a poslal ho na ľad. Dvadsaťšesťročný Subban mal v tejto sezóne v 68 zápasoch na konte 51 bodov za 6 gólov a 45 asistencií. „Bolo desivé vidieť toľko lekárov a členov tímu na ľade okolo neho. Nikto presne nevedel, čo sa stalo. Bolo takmer nemožné koncentrovať sa potom na koniec zápasu,“ uviedol kapitán Montrealu Max Pacioretty na webe TSN.

Práve Pacioretty už zažil jeden nešťastný úraz na ľade, keď ho v roku 2011 narazil slovenský „obor“ Zdeno Chára na stĺpik plexiskla medzi striedačkami a skončil so zlomeným krčným stavcom a otrasom mozgu. „Aj preto sa mi na to nepozeralo dobre, lebo som mal ťaživé spomienky z minulosti,“ dodal Pacioretty. „Vzalo to chuť do hokeja obom tímom. Keď vidíte takého chlapa padnúť na ľad a potom prídu do hry nosidlá, berie vám to energiu do života. Môžeme sa iba modliť, aby bol Subby v poriadku,“ uviedol strelec víťazného gólu Torrey Mitchell podľa webu NHL. „Zvláštny pocit. Na jednej strane chcete vyhrať zápas, na druhej cítite, že nemôžete pokračovať v hre,“ podotkol tréner Buffala Dan Bylsma. „Rozprávali sme sa po tom všetko, hýbal sa a to je dobré znamenie. Všetci veríme, že bude v poriadku,“ skonštatoval tréner Montrealu Michel Therrien.

Subban odohral 273 zápasov bez prerušenia v drese Canadiens, čo je najdlhšia séria medzi aktívnymi hokejistami v tomto tíme. Zatiaľ poslednýkrát chýbal na ľade v súťažnom zápase 30. januára 2013. Je málo pravdepodobné, aby v sobotu nastúpil proti Minnesote.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. marca 2016