Hokejisti Slovana Bratislava si na svoje konto pripísali ďalšie dôležité víťazstvo a opäť sú bližšie k play-off KHL.VLADIVOSTOK 2. februára (WebNoviny.sk) – Hráči Slovana Bratislava uspeli vo svojom utorkovom vystúpení v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) na ľade Admiralu Vladivostok, keď triumfovali 3:1 a získali dôležité tri body. O ďalší krok sa tak slovenský tím priblížil k vytúženému postupu do play-off. Pre Slovan je to jedenásty triumf z ostatných štrnástich duelov.

„Belasí“ v utorok prehrávali od 3. minúty gólom domáceho Alexeja Ugarova, ale o päť minút neskôr bolo všetko inak. Andrej Šťastný vyrovnal na 1:1 a o ďalších 26 sekúnd Michel Miklík upravil na 2:1 pred Slovan. To bolo na dlhé minúty z pohľadu skóre všetko, obaja brankári predviedli niekoľko pekných zákrokov. Definitívnu bodku za duelom dal v 51. minúte svojím druhým presným zásahom v stretnutí Michel Miklík, gól dosiahol tri sekundy po skončení päťminútovej presilovky.

V aktuálnej sezóne KHL nazbierali Bratislavčania v 23 zápasoch 85 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí naďalej 8. miesto. Najbližšie sa Slovan predstaví vo štvrtok 4. februára o 10.30 h SEČ na ľade tímu Amur Chabarovsk.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – utorok:

Admiral Vladivostok – HC Slovan Bratislava 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Góly: 3. Ugarov (Bartulis) – 8. A. Šťastný (Tičar, Jeglič), 8. Miklík (Surový), 51. Miklík (Bartovič, Švarný)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Gorškov 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou – V. Nedorost a A. Šťastný (obaja 10 min za nešp. správanie), presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Odiňš (Lot.), Sidorenko – Goľak, Nesterov (všetci Rus.), 5309 divákov

Zostavy:
Vladivostok: Nalimov – Kinrade, Bartulis, Zemčonok, Lisov, Kosmačov, Mnacian – Fisenko, Lugin, Alexandrov – K. Makarov, Podšenďalov, A. Kuznecov – But, Voronin, Sajustov – M. Mamin, Ugarov, Gorškov – Jakovlev
Slovan: Garnett – Barker, Kundrátek, Rosandič, Švarný, Sersen, V. Mihálik – L. Kašpar, Viedenský, V. Nedorost – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – Miklík, T. Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, L. Nagy – Šiška, D. Skokan

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.