Hokejisti Slovana Bratislava dosiahli deviaty triumf z ostatných jedenástich stretnutí.

BRATISLAVA 20. januára (WebNoviny.sk) – Hráči Slovana Bratislava zvládli stredajší domáci zápas v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď chorvátsky tím Medveščak Záhreb zdolali tesne 3:2. Slovan dosiahol deviaty triumf z ostatných jedenástich stretnutí. Pre Slovan to bol predposledný domáci duel v základnej časti, z nasledujúcich siedmich absolvuje pred vlastnými fanúšikmi už len jeden.

Zverenci trénera Miloša Říhu viedli v stredajšom zápase proti Medveščaku od 15. min gólom obrancu Kundrátka, no G. Brulé a Smoleňák dostali hostí do vedenia. Vyrovnanie zariadil v 52. min Slovinec Tičar, tri body pre Slovan zariadil Václav Nedorost.

V aktuálnej sezóne KHL nazbierali Bratislavčania v 53 zápasoch 79 bodov a v tabuľke Západnej konferencie si upevnili 8. miesto. Najbližšie sa Slovan predstaví v piatok 29. januára na ľade Metallurgu Novokuneck na úvod štvorzápasovej série u najvzdialenejších súperov v lige. Doma „belasí“ odohrajú v základnej časti už iba jeden duel, v pondelok 8. februára privítajú Dinamo Riga.

HC Slovan Bratislava – Medveščak Záhreb 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Góly: 15. Kundrátek (L. Kašpar, Barker), 52. Tičar (Ľ. Višňovský, A. Šťastný), 60. V. Nedorost (L. Kašpar, Viedenský) – 19. G. Brulé (Bjorkstrand), 41. Smoleňák (Mertl)
Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše: V. Mihálik (Slovan) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasiliev, Oskirko – Nazarov, Nesterov (všetci Rus.), 10 055 divákov

Zostavy:
Slovan: Brust – Kundrátek, Barker, Ľ. Višňovský, Sersen, V. Mihálik, Švarný, Luža – L. Kašpar, Viedenský, V. Nedorost – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – L. Nagy, T. Surový, Bartovič – Miklík, Lušňák, Skalický
Medveščak: Taylor (41. Krošelj) – Parlett, Morrisonn, Gysbergs, Mäntylä, Jurčina, Katic, T. Larkin – Genoway, Mertl, Smoleňák – Bjorkstrand, G. Brulé, E. Hedberg – Giliati, Bolduc, Saarinen – Glumac, Jämtin

Úvodnú tretinu absolvovali obe mužstvá vo vysokom tempe, uvedomovali si totiž veľkú dôležitosť duelu. Akcie sa prelievali zo strany na stranu, nechýbali fyzické súboje ani vylúčenia. Na gól si diváci museli počkať do 15. min, keď v početnej výhode sa puk dostal k voľnému domácemu obrancovi Kundrátkovi a Slovan viedol 1:0. Hosťom sa ešte pred prvou prestávkou podarilo vyrovnať, gólmana Brusta prekonal G. Brulé a začínalo sa odznova.

Obaja brankári v úvodnej časti predviedli niekoľko dobrých zákrokov a v spoľahlivom výkone pokračovali Brust a Taylor aj v druhej dvadsaťminútovke. Najväčšiu šancu II. tretiny mal domáci bek Barker, ale jeho prienik po pravom krídle kryl hosťujúci gólman.

Slovanu nevyšiel úvod tretej časti. Hostia vyhrali úvodné vhadzovanie a delovka Smoleňáka z ľavého kruhu skončila za Brustom – 1:2. O minútu neskôr putoval pod sprchy domáci bek V. Mihálik za napadnutie hlavy a krku. „Belasí“ vyrovnali v 52. min: pokus Ľ. Višňovského pretlačil za striedajúceho Krošelja slovinský útočník Tičar – 2:2. Vzápätí nepochodili Bartovič, Višňovský, Kundrátek, kapitán Surový ani Barker. Tri body pre Slovan zariadil 58 sekúnd pred treťou sirénou V. Nedorost.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.