Video: Skvelý Sagan vyhral štvrtú etapu na Okolo Kalifornie

Slovenský cyklista Peter Sagan si upevnil líderskú pozíciu v bodovacej súťaži na pretekoch Okolo Kalifornie.LAGUNA SECA 19. mája (WebNoviny.sk) – Už druhý etapový triumf na tohtoročných pretekoch Okolo Kalifornie si pripísal na svoje konto slovenský cyklista Peter Sagan. Po víťazstve v prvej etape sa tešil aj v štvrtej, ktorá merala 215 kilometrov a viedla z Morro Bay do Laguna Seca.

Okolo Kalifornie:

1. etapa: Video: Skvelý Sagan vyhral prvú etapu na Okolo Kalifornia

2. etapa: Video: Sagan skončil v druhej etape Okolo Kalifornie štvrtý

3. etapa: Video: Kráľovskú etapu vyhral Alaphilippe, Sagan šetril sily

Peter Sagan na podujatí Okolo Kalifornie obhajuje celkové víťazstvo, ale podľa jeho slov už pred pretekmi, tohtoročný náročnejší profil mu nedával šance zopakovať tento úspech. Preto sa chce zamerať na víťazné koncovky niektorých etáp. Po triumfoch v prvej a štvrtej sa mu ďalšie šance na čiastkové triumfy zrejme naskytnú v siedmej etape a tiež v záverečnej ôsmej s dojazdom v Sacramente.

Ďalší program pretekov Okolo Kalifornie 2016 (15. – 22. mája):

Štvrtok 19. mája – 5. etapa: Lodi – South Lake Tahoe (213 km)
Piatok 20. mája – 6. etapa: Folsom – Folsom (individuálna časovka na 20,3 km)
Sobota 21. mája – 7. etapa: Santa Rosa – Santa Rosa (175 km)
Nedeľa 22. mája – 8. etapa: Sacramento – Sacramento (136 km)

Sagan v tomto roku ovládol veľkú jarnú klasiku Okolo Flámska a tiež ďalšie jednorazové preteky v Belgicku Gent-Wevelgem. Pridal aj triumf v bodovacej súťaži na Tirreno-Adriatico, kde skončil v celkovej klasifikácii tesne druhý za Belgičanom Gregom van Avermaetom. Teraz už má na konte aj dve etapové víťazstvo z Kalifornie, kde od roku 2010 spolu nazbieral už 15 takýchto triumfov.

Video: Záver štvrtej etapy, ktorej víťazom sa stal Peter Sagan

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. mája 2016