4.9.2019 (Webnoviny.sk) – Lídrom 74. ročníka Vuelty je aj po stredajšej 11. etape Slovinec Primož Roglič. Do cieľa 180 km dlhej etapy medzi Saint Palais a Urdax-Dantxarinea dorazil ako prvý Španiel Mikel Iturria.

Jazdec tímu Euskadi BAsque Conutry – Murias mal náskok šiestich sekúnd pred skupinou prenasledovateľov. Druhý skončil jeho krajan Jonathan Lastra a tretí bol Američan Lawson Craddock.

V celkovej klasifikácii sa na popredných priečkach neudiali nijaké zmeny. Rogličovi patrí dres vedúceho jazdca. Cyklista tímu Jumbo-Visma má pred španielskym úradujúcim majstrom sveta Alejandrom Valverdem náskok 1:52 min.

Tretia priečka s mankom 2:11 min patrí Kolumbijčanovi Miguelovi Ángelovi Lópezovi (Astana).

Vuelta pokračuje vo štvrtok 12. etapou na trase Circuito de Navarra – Bilbao.

Vuelta 2019

streda:

11. etapa (Saint Palais – Urdax-Dantxarinea, 180 km): 1. Mikel Iturria (Šp.) Euskadi Basque Country – Murias 4:36:44 h, 2. Jonathan Lastra (Šp.) Caja Rural – Seguros RGA, 3. Lawson Craddock (EF Education First), 4. Damien Howson (Aus.) Mitchelton-Scott, 5. Francois Bidard (Fr.) AG2R La Mondiale – všetci +6, 6. Amanuel Ghebreigzabhier (Eritrea) Team Dimension Data +9

Poradie po 11. etape: 1. Primož Roglič (Slovin.) Jumbo-Visma 41:00:48 h, 2. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +1:52 min, 3. Miguel Ángel López (Kol.) Astana Pro Team +2:11, 4. Nairo Quintana (Kol.) Movistar +3:00, 5. Tadej Pogačar (Slovin.) UAE-Team Emirates +3:05 min, 6. Carl Fredrik Hagen (Nór.) Lotto Soudal +4:59 min

Viac k témam: Vuelta
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Roglič je stále lídrom pretekov Vuelta, 11. etapu vyhral s náskokom Iturria © SITA Všetky práva vyhradené.