Video: PSG zdemoloval Troyes, osem kôl pred koncom má titul

Zverenci trénera Laurenta Blanca majú osem kôl pred koncom pred druhým v poradí AS Monaco nepreklenuteľný 25-bodový náskok.TROYES 13. marca (WebNoviny.sk) – Futbalisti Paríža St. Germain v nedeľu potvrdili svoju dlhodobú dominanciu v najvyššej francúzskej súťaži ziskom štvrtého domáceho titulu v sérii.

PSG potreboval na istotu celkovo šiesteho majstrovského primátu v Ligue 1 zvíťaziť v stretnutí na pôde posledného tímu ligového poradia Troyes a favorizovaní hostia nenechali nič na náhodu. Troyes, ktoré má najslabší útok i obranu v celej Ligue 1 – jeho hráči dali najmenej gólov (21) a najčastejšie inkasujú (už 68-krát) – boli pre motivovaných Parížanov priľahkým sústom.

Po dvadsiatich minútach viedol PSG 3:0, napokon uspel devastačne 9:0, štyrmi presnými zásahmi sa zaskvel Švéd Zlatan Ibrahimovič. Zverenci trénera Laurenta Blanca majú osem kôl pred koncom pred druhým v poradí AS Monaco nepreklenuteľný 25-bodový náskok, prehrali len jediný raz (28. februára na ihrisku Lyonu 1:2).

Zisk titulu po 30 kolách je rekordom v rámci piatich elitných európskych ligových súťaži (anglická Premier League, nemecká I. bundesliga, španielska Primera División, talianska Serie A, francúzska Ligue 1), upozornila oficiálna prezentácia Ligue 1 na facebooku a pridala aj informáciu o Ibrahimovičovom individuálnom úspechu: v nedeľu prekonal stogólovú hranicu v rámci najvyššej francúzskej súťaže, na svojom konte má 102 presných zásahov od svojho príchodu do parížskeho klubu v lete 2012. Švédsky bombardér sa podieľal na všetkých štyroch ostatných francúzskych tituloch pre PSG.

Mužstvo z Parku princov, ktoré sa prebojovalo do semifinále Francúzskeho pohára a do finále Ligového pohára, môže v tejto sezóne získať domáce treble a nemusí zostať len pri tom – Parížania v osemfinále Ligy majstrov prekonali FC Chelsea a už sú medzi najlepšou osmičkou prestížnej súťaže.

PSG štvrtým francúzskym titulom v sérii vyrovnalo identické zápisy AS St. Étienne (1967 – 1970) a Olympique Marseille (1989 – 1992). Rekordérom je Olympique Lyon so siedmimi prvenstvami v rade (2002 – 2008).

Video: PSG získal zdrvujúcim víťazstvom v predstihu francúzsky titul

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. marca 2016