Video: Prezident Kiska nebude žiadať o milosť a Šefčovičovi odporúča myslieť na svoju povesť diplomata

375368_andrej kiska 676x451.jpg

BRATISLAVA 6. marca (WebNoviny.sk) – Prezidentovi Andrejovi Kiskovi sa zdá, že Maroš Šefčovič úplne preberá maniere strany, ktorá mu platí prezidentskú kampaň.

„V posledných dňoch šíri fikciu o nejakej budúcej prezidentskej milosti pre mňa či iných politikov. Chcem k tomu povedať stručne a jasne – nemám prečo žiadať o milosť, nebudem žiadať o milosť. Ani dnes, ani zajtra, nikdy. A odporúčam pánovi Šefčovičovi, aby trochu viac myslel na svoju budúcnosť a povesť úspešného kariérneho diplomata, keď neuspeje v prezidentských voľbách,“ uviedol Kiska vo svojej reakcii na Šefčoviča.

Ten v utorok na tlačovej konferencii vyjadril obavy o férovosť v kampani. Dôvodom bolo, že podľa neho prezidentská kandidátka Zuzana Čaputová nevylúčila, že by zvažovala udelenie milosti pre Andreja Kisku v prípade, ak by bol súdny proces s ním politickým procesom. Pýtal sa, či je politická dohoda medzi Čaputovou a Kiskom, keďže prezident vyjadril tejto prezidentskej kandidátke podporu.

Odpoveďou prezidentskej kandidátky Zuzany Čaputovej na slová protikandidáta Maroša Šefčoviča, ale aj na ďalšie útoky, bude podľa jej stanoviska naďalej pravda, slušnosť, úprimnosť a jasné postoje.

Viac o téme: Prezidentské voľby 2019 na Slovensku

Viac k témam: prezident Slovenskej republiky, Prezidentské voľby 2019 na Slovensku, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Prezident Kiska nebude žiadať o milosť a Šefčovičovi odporúča myslieť na svoju povesť diplomata © SITA Všetky práva vyhradené.

6. marca 2019