Video: Petra Vlhová štýlovo odletela z Jasnej do Špindlerovho Mlyna, dostala aj darček na cesty

398598_petra vlhova 1 676x472.jpg

JASNÁ 6. marca (WebNoviny.sk) – Čo nevyšlo minulý piatok, to sa podarilo zrealizovať teraz v stredu. Najúspešnejšia slovenská zjazdová lyžiarka Petra Vlhová vrtuľníkom odletela z Jasnej do českého Špindlerovho Mlyna, ktorý bude v dňoch 8.- 9. marca dejiskom predposledných pretekov vrcholiacej sezóny Svetového pohára žien v alpskom lyžovaní.

Vrtuľník pre úradujúcu majsterku sveta v obrovskom slalome zabezpečilo stredisko Jasná, ktoré je jedným z partnerov jej tímu.

Prvý let zmarilo počasie

Cestovanie je veľmi náročné, chcem sa teda poďakovať Jasnej, že mi to umožnila. Pri cestovaní sa vždy snažíme nájsť čo najlepšiu možnosť. Potrebujem veľa oddychovať a regenerovať, aby som mohla podávať kvalitné výkony,“ uviedla Petra Vlhová pred stredajším odletom z Jasnej, cituje ju tlačová správa spoločnosti Tatry Mountain Resorts.

Vlhová mala pôvodne letieť vrtuľníkom už v piatok opačným smerom, teda zo Špindlerovho Mlyna do Jasnej, ale vtedy bolo napokon proti počasie. Aj napriek zdĺhavému presunu autom napokon 23-ročná Liptáčka počas víkendu potešila svojich slovenských fanúšikov a vyhrala oboje preteky Európskeho pohára vo svojom domovskom stredisku. V ďalších dvoch dňoch tam trénovala.

Maximálny komfort úspešnej lyžiarky

Sme radi, že teraz to vyšlo a mohli sme Petre zabezpečiť maximálny komfort pri doprave na preteky v Špindlerovom Mlyne. Aj takto sme sa jej chceli poďakovať, že si našla čas na svoje rodné stredisko a fanúšikov, ktorí sa mohli radovať z jej víťazstiev,“ uviedol šéf Jasnej Matej Hulej. Pred odletom prekvapil držiteľku medailového kompletu z nedávnych majstrovstiev sveta vo švédskom Aare darčekom. Dostala modrý vankúš s nápisom: Naša Peťa, majsterka sveta. „Je to darček na dlhé cesty mimo domova. Chceme, aby sa počas presunov cítila príjemne,“ doplnil Hulej v tlačovej správe TMR.

V nabitom kalendári Petry Vlhovej v sezóne 2018/2019 zostáva odjazdiť už len štvoro pretekov Svetového pohára, po dva v slalome a obrovskom slalome. Najbližšou zastávkou bude v piatok a sobotu tento týždeň český Špindlerov Mlyn, najúspešnejšia sezóna Vlhovej vyvrcholí o týždeň neskôr rovnakou kombináciou pretekov v andorrskom Soldeu v rámci finále SP. Vlhová už má isté celkové druhé miesto v slalome, ale v obrovskom slalome za určitých okolností ešte môže pomýšľať aj na celkový triumf, čiže malý glóbus. Rovnako bojuje o druhé miesto v sumáre všetkých disciplín SP, veľký glóbus už obhájila Američanka Mikaela Shiffrinová.

Viac k témam: Jasná, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Petra Vlhová štýlovo odletela z Jasnej do Špindlerovho Mlyna, dostala aj darček na cesty © SITA Všetky práva vyhradené.

6. marca 2019