15.12.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar skóroval v sobotňajšom dueli zámorskej NHL proti Detroitu, ale jeho Montreal podľahol „červeným krídlam“ tesne 1:2. Pre rodáka z Ilavy to bol dvanásty gól v sezóne, vďaka ktorému potvrdil pozíciu najproduktívnejšieho hráča tímu. Na ľade strávil viac než 16 minút a okrem gólu si pripísal na konto aj dve strely a dva „hity“.

Montreal prišiel o trojzápasovú víťaznú sériu a momentálne je za pozíciami, ktoré zaručujú účasť v bojoch o Stanleyho pohár.

Dallas potvrdil zlepšenú formu

V sobotu sa predstavilo v akcii šesť slovenských hokejistov. Jaroslav Halák sa 31 úspešnými zákrokmi podieľal na triumfe Bostonu, ktorý na ľade Floridy zvíťazil 4:2. Tridsaťštyriročný gólman si držal čisté konto až do 43. min, keď ho prekonal Mark Pysyk a o necelých sedem minút neskôr ho zaskončil aj obranca Keith Yandle.

Hrdinom zápasu bol český útočník David Pastrňák, ktorý dvakrát skóroval. Boston vyhral prvýkrát od 4. decembra, pričom jeho kapitán Zdeno Chára strávil na ľade viac než 24 min a zblokoval až štyri strely súpera.

Sedemzápasové bodové suchoty ukončil Richard Pánik, ktorý sa na výhre Washingtonu nad Tampou Bay 5:2 podieľal jednou asistenciou. „Blesky“ nezládli najmä poslednú tretinu, v ktorej dostali štyri góly a tiež prišli o zraneného Nikitu Kučerova. Erik Černák odohral 17:35 min, ale do štatistík sa zapísal jedným mínusovým bodom.

Zlepšujúce sa výkony potvrdil Dallas, bodoval v piatom dueli za sebou, keď zdolal Nashville 4:1. Odchovanec prievidzského hokeja Andrej Sekera nechýbal v zostave „hviezd“ a rovnako Zdeno Chára pomohol tímu štyrmi zblokovanými pokusmi.

Staal bod od tisícky

V sobotu svojim výkonom zaujal útočník Ottawy Anthony Duclair, ktorý dosiahol tretí hetrik v NHL. Najmä vďaka nemu zdolal klub z hlavného mesta Kanady Columbus 4:3 po predĺžení.

„Je to strelec a dobré výkony predvádza po celý rok. Nemyslím si, že záleží na tom, že hral proti svojmu bývalému klubu. Iba sa snažil pomôcť nášmu tímu,“ vyjadril sa na jeho adresu tréner D.J. Smith, cituje ho web NHL.

Vo svojej obdivuhodnej sérii pokračuje americký útočník Jack Eichel. Jeho Buffalo síce prehralo na ľade New Yorku Islanders 2:3 po predĺžení, ale Eichel bodoval v 16. dueli po sebe.

Blízko k dosiahnutiu veľkého míľniku je Kanaďan Eric Staal. Hráč Minnesoty, ktorý väčšinu kariéry strávil vo farbách Caroliny, strelil v zápase proti Philadelphii (4:1) dva góly a momentálne má na konte 999 bodov v základnej časti NHL.

NHL 2019/2020

sobota

Florida – Boston 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Zdeno Chára odohral 24:14 min, 4 strely, 1 „hit“, 4 zblokované strely, 1 mínusový bod, Jaroslav Halák (obaja Boston) 31 zákrokov z 33 striel, úspešnosť 93,9%

Montreal – Detroit 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:07 min, 1 gól, 2 strely, 2 „hity“

Tampa Bay – Washington 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17:35 min, 2 strely, 2 „hity“, 1 mínusový bod – Richard Pánik (Washington) odohral 8:10 min, 1 asistencia, 1 zblokovaná strela, 1 plusový bod

Nashville – Dallas 1:4 (0:0, 1:4, 0:0)
Andrej Sekera (Dallas) odohral 18:58 min, 2 strely, 1 „hit“, 4 zlokované strely, 1 plusový bod

New York Islanders – Buffalo 3:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)
Ottawa – Columbus 4:3 po predĺžení (2:1, 1:0, 0:2 – 1:0)
Anaheim – New York Rangers 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 1:1 – 0:0, 1:0)
Calgary – Carolina 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Edmonton – Toronto 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Minnesota – Philadelphia 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Pittsburgh – Los Angeles 5:4 po sam. nájazdoch (0:2, 2:0, 2:2 – 0:0, 1:0)
Arizona – New Jersey 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
St. Louis – Chicago 4:3 (0:0, 0:1, 4:2)
San Jose – Vancouver 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Pánik bodoval v NHL po siedmich zápasoch, Tatarov gól nestačil Montrealu na úspech © SITA Všetky práva vyhradené.