San Antonio vyhralo aj osemnásty domáci duel v ročníku.NEW YORK 29. decembra (WebNoviny.sk) – Dvadsiate deviate víťazstvo v tridsiatom zápase tohto ročníka NBA dosiahli v pondelok proti Sacramentu basketbalisti Golden State Warriors. Obhajcovia titulu o ňom rozhodli v tretej štvrtine, ktorú po prehranom prvom polčase (58:61) ovládli jednoznačne 32:14 a celý zápas 122:103. Stephen Curry dosiahol šieste triple-double v kariére, štrnásť doskokov je jeho životné maximum. V štatistikách mal aj 23 bodov a 10 asistencií. Klay Thompson dal 29 a Draymond Green 25 bodov.

Aj bez zraneného pivota Tima Duncana a vylúčeného trénera Gregga Popovicha vyhralo San Antonio i osemnásty domáci duel v ročníku. Zaskvel sa srbský 221 cm vysoký prvoročiak Boban Marjanovič, ktorý premenil všetkých sedem pokusov z hry a so 17 bodmi bol najlepším strelcom Spurs. „Napĺňa ma šťastím, že som sa pričinil o víťazstvo. V prvom polčase to bolo z našej strany nemastné-neslané, ale v druhom už podstatne lepšie. Ukázali sme, že aj v ťažkých chvíľach vieme fungovať ako dobrý tím,“ povedal 27-ročný obor.

Po dvoch prehrách naplno zabral Cleveland, ktorý zvíťazil vo Phoenixe 101:97. Los Angeles Clippers aj Dallas uspeli zhodne tretíkrát v sérii