MILWAUKEE 16. mája (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Milwaukee zvíťazili v stredajšom prvom zápase finále Východnej konferencie zámorskej NBA doma nad Torontom 108:100.

Bucks po troch štvrtinách prehrávali o 7 bodov, ale v poslednej 12-minútovke sa nadýchli k obratu a duel zakončili šnúrou 10:0. Trinásť zo svojich 29 bodov v nej strelil pivot Brook Lopez, ktorý sa stal najlepším strelcom domácich.

Vďaka výbornej obrane Milwaukee hráči Raptors netrafili do koša posledných osem striel. „Myslím si, že to hovorí o charaktere hráčov. Jednoducho držia spolu. Ak to takto pôjde aj ďalej, okolnosti sa budú nakláňať na našu stranu,“ povedal tréner najlepšieho tímu po základnej časti Mike Budenholzer.

Hosťom nestačili ani 30-bodové nástrely krídelníka Kawhiho Leonarda a rozohrávača Kyla Lowryho, ktorý premenil 7 z 9 trojkových pokusov.

„Posledná štvrtina nás zabila, súper bol o čosi agresívnejší. Premenili niekoľko ťažkých striel a predviedli zopár pekných akcií. Je to nanič, keď prehráte takýmto spôsobom. Mali sme šancu vyhrať, musíme sa z toho poučiť,“ komentoval Lowry. Druhý zápas série je na programe v piatok opäť v Milwaukee.

Play-off NBA – finále konferencie – 1. zápas

streda

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Milwaukee – Toronto 108:100 (23:34, 28:25, 25:24, 32:17) – stav série 1:0
Najviac bodov: B. Lopez 29 (11 doskokov), Antetokunmpo 24 (14 doskokov), Brogdon 15 – K. Leonard 31, Lowry 30 (7 trojok), Siakam 15

Viac k témam: Milwaukee Bucks, NBA, play-off NBA, Toronto Raptors
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Milwaukee v poslednej štvrtine otočilo prvé finále Východnej konferencie play-off NBA © SITA Všetky práva vyhradené.