Tréner LFC Jürgen Klopp urobil vo svojej základnej zostave desať zmien v porovnaní so štvrtkovým domácim odvetným duelom štvrťfinále Európskej ligy proti Borussi Dortmund.

LONDÝN 17. apríla (WebNoviny.sk) – Aktuálny líder najvyššej anglickej futbalovej súťaže Leicester City doma iba remizoval s West Hamom United 2:2 v nedeľňajšom stretnutí 34. kola. „Líšky“ dostal v 18. min do vedenia Jamie Vardy. Ten istý hráč však v 56. min nafilmoval pád a po druhej žltej karte putoval predčasne do šatne. „Kladivári“ zužitkovali početnú výhodu. Najprv v 83. min z pokutového kopu vyrovnal Andy Carrol a o tri minúty neskôr dokonal obrat Aaron Cresswell. Východolondýnčanom sa napokon výsledok nepodarilo udržať, keď sa v nadstavenom čase z bieleho bodu nepomýlil ani domáci Leonardo Ulloa.

Odporúčame:

FC Liverpool zvíťazil na ihrisku Bournemouthu 2:1. „Červení“ rozhodli zápas v závere úvodného dejstva. V 41. min otvoril skóre Roberto Firmino, na ktorého do prestávky nadviazal Daniel Sturridge. Nováčik Premier League síce v 90.+ min dosiahol čestný zásah zásluhou Joshuu Kinga, vyrovnať však už nestihol.

Tréner LFC Jürgen Klopp urobil vo svojej základnej zostave desať zmien v porovnaní so štvrtkovým domácim odvetným duelom štvrťfinále Európskej ligy proti Borussi Dortmund (4:3), miesto si zachoval jedine spomenutý Firmino. Seniorský debut si v bránke pripísal Danny Ward, okrem neho dostali príležitosť aj ďalší mladíci Connor Randall, Brad Smith, Sheyi Ojo či Kevin Stewart. Kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel sa nezmestil na zápasovú súpisku.

Bournemouth – FC Liverpool 1:2 (0:2)
Góly: 90.+ J. King – 41. Firmino, 45.+ Sturridge

Leicester City – West Ham United 2:2 (1:0)
Góly: 18. Vardy, 90.+ Ulloa (z pok. kopu) – 84. A. Carroll (z pok. kopu), 86. Cresswell, ČK: 57. Vardy (Leicester) po 2. ŽK