LONDÝN 16. decembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v nedeľňajšom derby zápase 17. kola anglickej futbalovej súťaže Premier League 2018/2019 nad Manchesterom United 3:1. Cenný triumf zverencov nemeckého trénera Jürgena Kloppa režírovali ofenzívní hráči Sadio Mané a Xherdan Shaqiri.

Hostia v prvom dejstve vyrovnali na 1:1, keď na zásah Maného odpovedal Jesse Lingard. Víťastvo pre „The Reds“ zabezpečil v druhom polčase švajčiarsky futbalista Shaqiri. FC Liverpool je po 17. kole na čele tabuľky Premier League, v tejto sezóne v lige ešte neprehral. Druhý je s odstupom jedného bodu Manchester City.

Séria zápasov bez prehry londýnskeho Arsenalu sa skončila na čísle 22. „Kanonieri“, ktorí naposledy odišli z ihriska v pozícii zdolaného ešte v polovici augusta, v nedeľu nestačili na domáci Southampton, ktorému podľahli 2:3. Zverenci Unaia Emeryho dvakrát vyrovnali zásluhou arménskeho stredopoliara Henricha Mchitarjana, na gól domáceho Charlieho Austina z 85. minúty však už nenašli odpoveď.

Ďalší londýnsky tím Chelsea zvíťazil na ihrisku Brightonu tesne 2:1. „The Blues“ v celom zápase dominovali a rozhodujúci náskok si vybudovali už v prvom polčase, keď skórovali Pedro a Eden Hazard. Domáci potom už len znížili zásluhou presného zásahu Solomona Marcha.

Premier League – 17. kolo

výsledky nedeľňajších zápasov

Brighton – FC Chelsea 1:2 (0:2)
Góly: 66. March – 17. Pedro, 33. Hazard

Southampton – Arsenal FC 3:2 (2:1)
Góly: 20. a 44. Ings, 85. Austin – 28. a 53. Mchitarjan

FC Liverpool – Manchester United 3:1 (1:1)

Viac k témam: Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Liverpool v šlágri Premier League zdolal ManUtd, zvíťazila aj Chelsea a Arsenal prehral © SITA Všetky práva vyhradené.