Video: Lesné požiare ohrozujú mestá pri Melbourne, s ohňom bojujú stovky hasičov aj vrtuľníky

404927_australia 1 676x451.jpg

MELBOURNE 5. marca (WebNoviny.sk) – Lesné požiare v austrálskom štáte Viktória ohrozujú mestá na vidieku východne od Melbourne.

Komisár zo štátneho úradu pre zvládanie krízových situácií Andrew Crisp uviedol, že pre mestá Dargo a Licola vydali výstrahy pred ohňom, ktorý sa už približuje k domom.

Požiar zničil desaťtisíce hektárov lesa

Od piatka spálilo 38 požiarov vo Viktórii viac ako 40-tisíc hektárov lesa a poľnohospodárskej pôdy. Oheň tiež zničil deväť domov, poškodil ďalší dom a poškodil či zničil aj 23 hospodárskych budov.

V teréne máme doslova stovky a stovky hasičov, ktorí robia všetko pre to, aby udržali naše komunity v bezpečí,“ vyjadril sa Crisp. S požiarmi bojuje okrem hasičov na zemi aj 75 lietadiel a vrtuľníkov, ktorí zo vzduchu na oheň spúšťajú vodu.

Najnebezpečnejšie požiare v krajine

Lesné požiare sú v subtropickej Austrálii počas tamojšieho leta, ktoré sa tento rok skončilo minulý týždeň, bežné. Práve vo Viktórii sú často najnebezpečnejšie požiare v krajine.

Pred mesiacom si v štáte pripomenuli 10. výročie takzvanej Čiernej soboty, 7. februára 2009, keď si katastrofické lesné požiare vyžiadali 173 mŕtvych a tiež viac ako 2 000 zničených domov.

Viac k témam: lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Lesné požiare ohrozujú mestá pri Melbourne, s ohňom bojujú stovky hasičov aj vrtuľníky © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2019