Video: Laine vlastným gólom rozhodol o triumfe Edmontonu

Patrik Laine sa dostal k brankárom vyrazenému puku po strele Marka Letesta a v snahe odpáliť puk od bránky ho poslal do nej. Brankár Connor Hellebuyck sa nestačil presunúť a najmä nič podobné ani nečakal.EDMONTON 12. decembra (WebNoviny.sk) – Mladučký útočník hokejistov Winnipegu Patrik Laine je so 17 gólmi jedným z najlepších kanonierov NHL. Gól, ktorý strelil v nedeľňajšom zápase na ľade Edmontonu, si však za klobúk nedá. Mal prívlastok nielen vlastný, ale aj víťazný, no pre súpera. Vďaka zásahu 18-ročného fínskeho nováčika z 52. min, ktorý oficiálne pripísali Markovi Letestovi, Edmonton otočil z 1:2 na konečných 3:2.

Odporúčame:

Video: Hossa dal pätnásty gól, patrí k top strelcom sezóny

Video: Hossa hviezdou zápasu. Vie, ako strieľať góly, tvrdí Darling

„Olejári“ so slovenským obrancom Andrejom Sekerom v zostave tým ukončili sériu štyroch prehier, „stíhačky“ neuspeli tretíkrát v rade. Laine sa dostal k brankárom vyrazenému puku po strele Letesta a v snahe odpáliť puk od bránky ho poslal do nej. Brankár Connor Hellebuyck sa nestačil presunúť a najmä nič podobné ani nečakal. „Myslím si, že každý to videl a urobí si záver. Chcel som sa zbaviť puku, ale ocitol som sa v zlej pozícii, a výsledkom bol nešťastný gól,“ priniesli Laineho vysvetlenie zámorské médiá.

Kapitán Winnipegu Blake Wheeler po inkriminovanom momente zašiel na striedačke za Lainem a priateľsky ho objal okolo pliec. „Má len osemnásť a cíti sa pod psa. Také veci sa stávajú. Aj ja som to zažil veľakrát,“ cituje Wheelera portál denníka USA Today. „Snažil som a vystreliť tak, aby sa k prípadnému odrazenému puku dostali Connor McDavid alebo Milan Lucic. Vypálilo to inak a dosť šťastne pre nás, ale aj taký gól, samozrejme, berieme,“ uviedol oficiálne dvojgólový strelec Mark Letestu podľa webu NHL.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. decembra 2016